$
ספורט ופוליטיקה

סגור וגמור: ליברפול תישאר באנפילד

ליברפול תוכל להתחיל בעבודות השיפוץ הנרחב ב-2014. השיפוץ עשוי לעלות כ-150 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 15:5015.10.12
מועצת העיר של ליברפול סללה את הדרך לפיתוח מחדש של אנפילד והכריזה על תכניות ההתחדשות של האזור.
הבעלים של הקבוצה, ג'ון הנרי, העדיף מאז ומתמיד את האפשרות להישאר באצטדיון, שמהווה את הבית של הקבוצה מאז 1892. החלטת המועצה לאשר צו שיחייב את רכישת הבתים מסביב לאצטדיון, תאפשר לעבודות להתחיל כבר ב-2014.

 

אולם העיכוב בקבלת ההחלטה הובילה להגברת התרעומת בקרב התושבים המקומיים, שכבר נתקלו בעיכובים בתחילת עבודות ההתחדשות, בעקבות התכניות הכושלות של הבעלים הקודמים של המועדון טום היקס וג'ורג' ג'ילט לבנות אצטדיון חדש.

 

ג'ון הנרי. תמיד רצה להישאר באנפילד ג'ון הנרי. תמיד רצה להישאר באנפילד צילום: איי אף פי

 

בישיבה שנערכה במאי ובה נכח איאן איירה, המנכ"ל של ליברפול, הציגו לתושבי הרחובות הסמוכים שלוש אפשרויות, שכללו הריסת שורות של בתים. על פי הדיווחים, באותה תקופה נאמר לתושבים כי יקבלו סכום כסף הגבוה משווי השוק של הבית, זאת בנוסף לתשלום של 10% על איבוד הבית. אולם רבים חששו כי הכסף לא יספיק לרכישת בית זהה במקום אחר.

 

העלות של הוספת תפוסה לאצטדיון אינה ידועה, אך העבודה הנלווית אמורה להתמקד בהוספת נדבך נוסף ליציע המרכזי ולאנפילד רוד, וכן הוספת מושבי אח"מ.

 

הנרי, ש-FSG שלו היא גם הבעלים של קבוצת הבייסבול בוסטון רד סוקס, ניצב בפני סיטואציה זהה בפנווי פארק, הבית ההיסטורי של הרד סוקס מזה למעלה ממאה שנה. הוא בחר לשפץ את המקום במקום לעבור לאצטדיון חדש. בעבר התבטא הנרי בפומבי כי לדעתו אצטדיון חדש אינו מהותי לסיכויי ההצלחה של ליברפול בתחרות נגד יריבותיה, שכן פיתוח המותג הבינלאומי של הקבוצה חשוב בהרבה מבחינת העלאת ההכנסות.

 

"התפתחה אמונה לפיה ליברפול חייבת אצטדיון חדש כדי להתחרות במנצ'סטר יונייטד, ארסנל וקבוצות אחרות", אמר הנרי. "בעוד שאצטדיון חדש או הרחבה של אנפילד תטיב למועדון בטווח הרחוק, יש לבחון מנקודת מבט פרספקטיבית את ההשפעה הפיננסית של הוספת מושבים ושירותים אחרים. מסיבה זו אני טוען שזהו מיתוס בלבד שנושאי אצטדיון יצליחו לשנות באופן פלאי את הגורל של ליברפול.

 

בניית אצטדיון חדש או שיפוץ של אנפילד יובילו לעלייה מהכנסה של 40 מיליון ליש"ט ביום המשחק לטווח של 60-70 מיליון ליש"ט, אם לא מכלילים את עלויות החובות. העתיד שלנו לא מבוסס על נושאי אצטדיון, אלא על בניית קבוצת כדורגל חזקה שיכולה להתחרות בשלבים הגבוהים באירופה. זה יתבסס מבחינה פיננסית על החוזק השיווקי שלנו בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x