$
ספורט ישראלי

50 אלף ביקרו ב"חוויה האולימפית" ב-2012, גידול של 30%

המוסד מת"א התקבל כחבר בארגון המוזיאונים האולימפיים של הוועד האולימפי הבינלאומי

כתב כלכליסט 16:1909.10.12

החוויה האולימפית בתל אביב התקבלה כחברה בארגון המוזיאונים האולימפיים של הוועד האולימפי הבינלאומי.

 

 

הדבר הוכרז בכנס בינלאומי של מנהלי מוזיאונים אולימפיים שהתקיים בברצלונה, בו השתתפו מנהלי מוזיאונים אולימפיים משוויץ,בלגיה,ברזיל,סין,ספרד,אסטוניה,פינלנד,גרמניה, יוון, קוריאה, הולנד, פולין,קאטאר,נורווגיה, צרפת,קנדה וניוזילנד, וחיים רוגטקה מנהל החוויה האולימפית של הוועד האולימפי בישראל. הכנס בשנה הבאה יתקיים בקאטאר.

  

החויה האולימפית בהדר יוסף. ב-2012 נרשם בחוויה האולימפית גידול של כ-30% במספר המבקרים בו לעומת השנה הקודמת החויה האולימפית בהדר יוסף. ב-2012 נרשם בחוויה האולימפית גידול של כ-30% במספר המבקרים בו לעומת השנה הקודמת צילום: אוראל כהן

 

ב-2012 נרשם בחוויה האולימפית גידול של כ-30% במספר המבקרים בו לעומת השנה הקודמת, והוא יגיע לכ-50 אלף אורחים. בספרד שאירחה את הכנס, ביקרו השנה במוזיאון האולימפי כ-80 אלף איש, בהולנד כ-160 אלף איש, בגרמניה כ-130 אלף ובלוזאן כ-200 אלף מבקרים.

 

הנהלת ארגון המוזיאונים האולימפיים כמו מנהלי המוזיאונים האולימפיים של קנדה וניוזילנד מעוניינים להגיע לביקור בחוויה האולימפית בתל אביב במהלך 2013 כדי ללמוד את מה שמסתמן כקו העתידי בעולם וקיים בישראל: שילוב חינוך באמצעות החוויה וההתנסות האישית.

 

החוויה האולימפית זוכה לביקורת רבה מצד גורמים רבים, בעיקר במשרד הספורט, על כך שהעלות הגבוהה שלה לשנה (יותר מ-2 מיליון שקל) פוגעת בהכנות האולימפיות של הספורטאים הישראלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x