$
ספורט ופוליטיקה

הספורט האמריקאי תרם 2 מיליון דולר למסע הבחירות

רוב התרומות הועברו למפלגה הרפובליקאית ומיט רומני אבל התרומה הכי גדולה דווקא הגיעה למפלגה הדמוקרטית - ממג'יק ג'ונסון

סוכנויות הידיעות 17:1930.08.12

בארה"ב מתכוננים לבחירות לנשיאות בנובמבר וכך גם הספורט. בסך הכל, בעלים של קבוצות תרמו 2 מיליון דולר למועמדים לנשיאות, ברק אובמה ומיט רומני. המפלגה הרפובליקאית זכתה ל-60% מהסכום הזה (1.25 מיליון דולר). בראש התורמים - בעלים של קבוצות בייסבול, שתרמו 700 אלף דולר. בעיקר למפלגה הרפובליקאית.

 

עם זאת, התרומה הגדולה בעיקר הגיעה למפלגה הדמוקרטית מלוס אנג'לס דודג'רס, אשר בבעלות מג'יק ג'ונסון ואנשי עסקים אחרים: 178.2 אלף דולר. ג'ונסון עצמו תרם יותר מ-68 אלף דולר על אומבה.

 

 

מג'יק ג'ונסון. תרם יותר מ-60 אלף דולר לברק אובמה מג'יק ג'ונסון. תרם יותר מ-60 אלף דולר לברק אובמה צילום: בלומברג

 

התרומה הגדולה ביותר לרפובליקאים הגיעה מהבעלים של אטלנטה ברייבס מליגת הבייסבול של צפון אמריקה, גרגורי מאפיי, שהכניס לכיסו של מיט רומני יותר מ-157 אלף דולר.

 

סטיבן רוס, הבעלים של מיאמי דולפינס מליגת הפוטבול של ארה"ב, NFL, תרם גם כן למפלגה הרפובליקאית - סכום של כ-133 אלף דולר. באופן לא מפתיע, רוברט מקניאר, הבעלים של יוסטון טקסנס מה-NFL גם כן תרם לרפובליקאים: 107,500 דולר.

 

את החמישייה הראשונה של התורמים הגדולים למפלגות סוגר וודי ג'ונסון, הבעלים של ניו יורק ג'טס מה-NFL עם תרומה של 70 אלף דולר לרומני.

 

אגב, סטיבן פאליוקה, אחד מהבעלים של בוסטון סלטיקס, הוא התורם הגדול ביותר מליגת הכדורסל (NBA) עם תרומה של 66.6 אלף דולר לברק אובמה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x