$
רכישות

הכדורגל הארגנטינאי חזר לדבר בפסו

הפיחות המתמשך של הפסו הארגנטיני ביחס לדולר והקושי ההולך וגובר בארגנטינה בהשגת המטבע הירוק גרם למועדוני הכדורגל במדינה להחליט כי חוזים שייחתמו מעתה עם שחקנים ישולמו לפי המטבע המקומי

רונן וודלינגר 14:1522.07.12

הפיחות המתמשך של הפסו הארגנטיני ביחס לדולר והקושי ההולך וגובר בארגנטינה בהשגת השטרות הירוקים הביא את מועדוני הכדורגל במדינה להחליט כי חוזים שייחתמו מעתה עם שחקנים ישולמו לפי המטבע המקומי.

 

מדובר במהלך שמתגבש מזה חצי שנה במסדרונות ההתאחדות המקומית בדרך של הסכמה בשתיקה, ולפיו חוזי השכר שמועדונים חותמים עם שחקנים לא יכללו סעיפים שצמודים לדולר, כאשר יוצאים מהכלל יהיו סעיפים להארכת חוזים קיימים. הצעד הזה צפוי להחליש את יכולתן של הקבוצות הארגנטיניות למשוך אליהן כוכבים זרים, יכולת שהיא נמוכה ממילא לנוכח החולשה הכלכלית של הכדורגל במדינה. "זה צעד שצריך היה להיעשות במוקדם או במאוחר", ציין לאחרונה נשיא קבוצת ראסינג קלוב, "הרי כל ההכנסות של המועדונים בארגנטינה הן בפסו".

 

בתקופה האחרונה מצאו המועדונים במדינה מגוון דרכים להתמודד עם החולשה הנמשכת של המטבע המקומי. חלק מהקבוצות - בהן ארחנטינוס ג'וניורס, סן לורנסו וגודוי קרוס - קבעו בחוזים שהן חותמות שער מקסימלי לעליית הדולר, בדומה למה שנעשה בחוזי שכירות בארץ. מועדונים אחרים, כמו בוקה ג'וניורס וריבר פלייט, נמנעים מלהצמיד את החוזים ישירות לדולר ומצמידים אותם במקום זה לשערים אחרים, כמו שער הדולר הכחול (שער שהממשלה קובעת לדולר), יוקר המחייה במדינה או הריבית בשווקים זרים.

 

שחקני ולס. "זה צעד שצריך היה להיעשות במוקדם או במאוחר" שחקני ולס. "זה צעד שצריך היה להיעשות במוקדם או במאוחר" צילום: רויטרס

 

"לטווח ארוך הצעד הזה יביא לכך שגם בארגנטינה, כמו בכל מקום אחר בעולם, ישלמו לשחקנים לפי המטבע המקומי", אמר נשיא קבוצת קולון. "אחרי הכל, אף שחקן שעובר לאירופה לא מצפה שישלמו לו שם בדולרים".

 

עם או בלי קשר למדיניות התשלום המתהווה, הודיע בסוף השבוע גוטי, שחקנה של ריאל מדריד בעבר, כי לא ישחק בעונה הקרובה בריבר פלייט, שהביעה לאחרונה את רצונה לרכוש את השחקן, וכי היעדים המועדפים עליו הם קטאר דובאי או ארצות הברית. "אני לא אשחק בריבר והאמת היא שלא מושך אותי לשחק בארגנטינה, אף שאני מודה לריבר על ההתעניינות בי." צייץ השחקן בחשבון הטוויטר שלו. גוטי, ששיחק במשך 15 שנה בבוגרים של ריאל מדריד, עבר לפני כשנתיים לבשיקטאש הטורקית אך לאחר שנה וחצי בינוניות שוחרר מהמועדון ומאז הוא מחפש קבוצה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x