$
ספורט עולמי

מכירות חולצת נבחרת ספרד עלו ב-40% לעומת השנה שעברה

הצלחת החולצה נובעת לא רק מהישגיה ההיסטוריים של הנבחרת בשנים האחרונות, אלא גם מחוסר שביעות הרצון ההולך וגדל בספרד ממשפחת המלוכה

רונן וודלינגר 21:4109.07.12

נבחרת ספרד באופנה, והחולצות שלה, כמו גם מוצרים אחרים שנושאים שמה, רשמו בחודשים האחרונים עלייה ניכרת במכירות. פרט מעניין במיוחד הוא החולצה ה"רפובליקנית" של הנבחרת, חולצה שנועדה עבור כל אותם אוהדים של "לה רוחה" שאינם מקבלים את קיומו של בית המלוכה הספרדי.

 

עבור אלה, ומסתבר שהם רבים למדי, עוצבה חולצה נפרדת, שבמקום צבע אדום בלבד, היא מורכבת מפסים בצבעי אדום, צהוב וסגול – צבעיה של הרפובליקה הספרדית שהובסה במלחמת האזרחים על ידי כוחותיו הפשיסטיים והפרו-מלוכניים של פרנקו. ה"אקונומיסטה" הספרדי מדווח כי מכירות חולצה זו עלו ב-40% לעומת השנה שעברה, וכי היא פופולארית, לא רק בספרד, אלא גם בארצות נוספות באירופה.

 

נראה כי הצלחת החולצה נובעת לא רק מהישגיה ההיסטוריים של הנבחרת בשנים האחרונות, אלא גם מחוסר שביעות הרצון ההולך וגדל בספרד ממשפחת המלוכה, בעיקר מאז שהמלך חואן קרלוס הראשון נפצע לפני חודשים אחדים במהלך ציד פילים באפריקה. הפציעה הזו חשפה פעם נוספת את אהדתה של משפחת המלוכה לציד חיות נדירות, כמו גם לכלי נשק, והצטרפה לשערוריית שחיתות שהתפוצצה בשנה שעברה ומעורב בה חתנו של המלך. כעת, אנשים שמקבלים את איחוד המחוזות הספרדיים – כלומר אינם נמנים על הבדלנים הקטאלונים או הבאסקים – אך מתנגדים למוסד המלוכה, רוכשים את החולצה הרפובליקנית.

 

 

 

שחקני נבחרת ספרד חוגגים. פרט מעניין במיוחד הוא החולצה ה"רפובליקנית" של הנבחרת, חולצה שנועדה עבור כל אותם אוהדים של "לה רוחה" שאינם מקבלים את קיומו של בית המלוכה הספרדי. שחקני נבחרת ספרד חוגגים. פרט מעניין במיוחד הוא החולצה ה"רפובליקנית" של הנבחרת, חולצה שנועדה עבור כל אותם אוהדים של "לה רוחה" שאינם מקבלים את קיומו של בית המלוכה הספרדי. צילום: איי אף פי

 

 

ובינתיים בברצלונה, מחריפה המתיחות בין ההתאחדות הספרדית לבין מנהלי המועדון, לאחר שהאחרונים דרשו שלא לשתף את שחקני הקבוצה – טיאגו אלקנטרה והרכש החדש ג'ורדי אלבה – בסגל הנבחרת הספרדית לאולימפיאדה בלונדון.

 

לפי ה"אל קונפידנסיאל", השנים שבהם עמדו בראש המועדון הנשיאים ז'ואן גאספארט וז'ואן לאפורטה התאפיינו ביחסי קירבה ושיתוף פעולה עם ההתאחדות. אם שואלים את אוהדי ריאל, היחסים החמים הפכו את המועדון הקטאלוני ליקיר ההתאחדות וזיכה אותו בעשור האחרון בשיבוץ שופטים מתחשבים במיוחד. על כל פנים, מאז כניסתו לתפקיד של סנדרו רוסיי השתנתה האווירה.

 

רוסיי סירב בזמנו להשתתף באופן אישי בפגישות שארגנה ההתאחדות ובברצלונה ביקרו גם את מה שנתפס בעיניהם כיחס סלחני מצד ההתאחדות כלפיי ז'וזה מוריניו לאחר שהאחרון תקף את עוזר המאמן טיטו וילנובה בסיום אחד ממשחקי הקאלסיקו. עכשיו כאמור, מגיעה הדרישה של בארסה להוציא את שחקניה מסגל הנבחרת וזאת לאחר שבשנים האחרונות היו למועדון דרישות דומות לגבי צ'אבי, פויול ואינייסטה. "הדברים האלה עולים בדעתם של אנשי בארסה כי היא מרגישים שהם משהו מיוחד," תקפו אתמול ב"אס" את הדרישות של רוסיי. "בשורה התחתונה – הכי טוב לנבחרת שאלבה ישחק".

 

ועוד בברצלונה, הבייבי-בום הספרדי נמשך. אחרי שכל העולם התרגש מהזאטוטים של שחקני "לה רוחה" שמילאו את המגרש מייד אחרי הזכייה בגמר, צפוי גם חדר ההלבשה של הבלאוגראנה להתמלא בחיתולים ומוצצים. לאחר שלאנדרס אינייסטה נולדה לפני שנה וחצי בת, צפויים לא פחות מארבעה שחקנים לבקר בחדר היולדות המקומי בחודשים הקרובים: השוערים, ויקטור ואלדס וחוסה מנואל פינטו, דויד ויאה, וליאונל מסי, שמצפה לבן בחודש נובמבר. מגלי הכשרונות בלה מאסיה כבר מכינים את החוזים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x