שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א אישרה שימוש בטכנולוגיית קו שער

טכנולוגיית Goal-line, שתאפשר לעצור את המשחק כדי לבדוק אם הכדור עבר את הקו אושרה על ידי IFAB, הגוף האחראי לחוקי הכדורגל

רונן וודלינגר 12:0706.07.12

ה-The International Football Association Board, הגוף האחראי על החוקים בכדורגל מטעם פיפ"א, אישר אתמול (ה')שימוש בסיוע טכנולוגי לשופטים - טכנולוגיית קו השער. זאת לאחר חודשים רבים של בדיקות. הטכנולוגיה תאפשר לשופטים לעצור את המשחק ולבדוק אם כדור עבר את קו השער או לא. פיפ"א אישרה להשתמש רק בטכנולוגיה של החברות Hawk-Eye או GoalRef, שעלותן תעמוד על בין 100 אלף יורול-120 אלף יורו.

 

מדובר במהפכה משמעותית בגישה של פיפ"א, בראשותו של הנשיא ספ בלאטר. זאת לאחר שבמשך עשרות שנים טענו רבים בארגון כי אין להכניס מערכות טכנולוגיות שיגרמו הפסקות, יפגעו בשטף המשחק ויבטלו את שיקול הדעת האנושי.

 

ג'רום ואלקה, מזכ"ל פיפ"א, אמר שהארגון ישתמש לראשונה בטכנולוגיה באליפות העולם למועדונים, שתיערך בדצמבר בטוקיו, יפן. גם בגביע הקונפדרציות שייערך בברזיל ב-2013 יתבצע שימוש בטכנולוגיה, וגם במונדיאל 2014.

 

ועוד בפיפ"א: ההתאחדות אישרה לבישת חיג'אב במהלך משחקים, זאת לאחר שהאחראי על תחום הרפואה בפיפ"א, מייקל ד'הוגה, חזר בו מהתנגדותו לכך שכדורגלניות מוסלמיות יחבשו את כיסוי בראש בזמן טורנירים של הארגון. "הבעיות שהיו לי עם הכיסוי היו רפואיות", אמר ד'הוגה, "אבל הבעיות הללו כבר לא קיימות". ד'הוגה הוסיף שאין סכנה כי חבישת כיסויי הראש תגרום לחנק, אולם הוא לא פירט מה גרם לו לשנות את עמדתו.

 

 

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר נשיא פיפ"א, ספ בלאטר צילום: רויטרס

 

העמדה החדשה של הארגון מגיעה חודשים אחדים לאחר שד'הוגה עצמו הצהיר בכנס רפואי של פיפ"א כי החיג'אב שנוהגות מוסלמיות מאמינות לחבוש עלול לגרום לחום ולפגיעות ראש וצוואר. כמו כן הוא העלה בזמנו תהיות לגבי יעילותם של שני דגמים מתקדמים של חיג'אב - האחד שניתן לפתיחה מהירה באמצעות תופסני ולקרו; והשני שמחובר באמצעות מגנטים.

 

תהא הסיבה לשינוי העמדה אשר תהא, קשה לנתק זאת מן הנוכחות ההולכת וגוברת של מוסלמים בכדורגל, הן דרך הצלחתם של שחקנים יוצאי צפון אפריקה ביבשת אירופה, הן בשל כניסתם של אילי נפט מהמפרץ לכדורגל האירופי, והן בעקבות זכייתה של קטאר בזכות לארח את המונדיאל ב-2012. עובדה זו מאלצת את פיפ"א למצוא פתרונות לבעיות שפעם נראו לא רלבנטיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x