$
ספורט ישראלי

תם עידן: גאידמק הודיע על פרישה מבית"ר י-ם

פרסום ראשון: לאחר שבע שנים, הודיע הבעלים שהוא עוזב באופן סופי ורשמי את המועדון. במכתב שהעביר באמצעות עו"ד מסר גאידמק כי לא ידרוש תמורה עבור הקבוצה וכי השקיע עד היום בבית"ר 378 מיליון שקל

גלעד שוברט, ynet 09:3017.06.12

הפעם זה סופי. הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, העביר הבוקר (א') מכתב רשמי לראשי המועדון בו הוא מודיע על עזיבה חד צדדית. במכתב שפורסם באמצעות עו"ד ישראל שלו, הודיע גאידמק על כך שהוא מוותר על כל זכויותיו בקבוצה ולא מתכוון לדרוש אפילו שקל אחד מכל משקיע עתידי שירצה לרכוש את המועדון.

 

בין היתר נכתב במכתב: "לאחר שנים רבות מתכבד מר גאידמק להכריז על פרישתו מפעילותו ובעלותו על המועדון. גאידמק השקיע במהלך השנים 378,886,000 שקל אלא שבמועד זה אינו יכול להפנות את המשאבים הנדרשים לקבוצה ומתוך אחריות לקבוצה ואוהדיה הוא מפנה מקום למשקיעים אחרים.

 

"גאידמק מקווה כי יימצא בהקדם מי אשר יהיה נכון להשקיע בקבוצה. גאידמק יעביר את המניות בקבוצה לאותו גורם מבלי לבקש תמורה כלשהי לעצמו. מר גאידמק מאחל הצלחה רבה לקבוצה ואוהדיה".

 

כזכור, בשבוע שעבר הודיע גאידמק ליו"ר איציק קורנפיין כי קיבל החלטה סופית להפסיק את התמיכה הכספית בקבוצה וכי בכוונתו להודיע בקרוב על עזיבה חד צדדית. כבר שבועיים שבירושלים שומעים כי הבעלים מתכנן פניית פרסה כך שההודעה לא השאירה את קורנפיין פעור פה. הבעיה היא רק הסכום של כשני מיליון דולר, אותם הבטיח גאידמק להעביר, סכום אותו כבר לא יקבלו בבית"ר.

 

ארקדי גאידמק ארקדי גאידמק צילום: טל שחר

 

שבע שנות גאידמק: הצלחות, כשלונות ואין ספור אירועים

ב-10 ביולי, 2005, הכריז ארקדי גאידמק על קניית 55 אחוזים מבית"ר ירושלים ולאחר יומיים הודיע כי ירכוש בעלות מלאה על הקבוצה. שנתיים לאחר מכן, בעונת 2006/7, זכתה בית"ר באליפות המדינה אחרי שהחתימה כוכבים ישראלים ושחקנים זרים בעלויות גבוהות.

 

המטרה הבאה של הירושלמים הייתה העפלה לליגת האלופות, מה שלא הושג, אך בעונה הבאה, 2007/8, שוב זכתה בית"ר באליפות כאשר הפעם הצהובים-שחורים השלימו דאבל עם זכייה בגביע המדינה, הישג אותו שחזרה הקבוצה גם בעונת 2008/9.

 

גאידמק שרצה למעשה להפוך לראש עיריית ירושלים, הודה כי רכש את בית"ר בשביל סיבה זאת, אך בבחירות שנערכו בנובמבר 2008 הוא קיבל 3.6 אחוזי הצבעה בלבד ונחל כשלון חרוץ.

 

מאז ההפסד הצורב בבחירות הפסיק הבעלים להשקיע כספים בקבוצה ובעקבות הפסקת הזרמת הכספים נקלעה בית"ר למשבר כלכלי, נאלצה למכור את רוב כוכביה לקבוצות אחרות והפכה מקבוצת צמרת לקבוצת מרכז טבלה ומטה.

 

ומה עכשיו? בבית"ר מחכים לרוכש הבא

 

בעקבות המהלך המועדון עומד למכירה על המדף כאשר כל רוכש שיהיה מעוניין במועדון ינהל מו"מ מול עו"ד ישראל שלו ומול איציק קורנפיין. "הרבה אנשים שהיו מעוניינים בעבר לקחת את המועדון והנוכחות של ארקדי ויועציו הפריעה להם יכולים אולי לחזור עכשיו לעניינים", אמרו במועדון.

 

במצב העניינים החדש נראה כי הסתיימה דרכו גם של גל יוסף, מקורבו של גאידמק. הקשר בין יוסף לבית"ר בשנה האחרונה נותר בשל קרבתו של יוסף לגאידמק לו הוא שימש כיועץ קרוב מאחר ולשניים עסקים משותפים. כעת מספרים בירושלים כי הרומן שספג ביקורות מאוהדי הקבוצה, הסתיים. "ברגע שארקדי גאידמק לא חלק מבית"ר ירושלים הסתיימה גם דרכו של גל יוסף במועדון באופן רשמי", אמרו במועדון.

 

עזיבתו של יוסף, מסמלת גם סוג של "ניצחון" מצד איציק קורנפיין על האחרון. בשנה האחרונה, למרות הכחשות של שני הצדדים, הייתה קיימת מתיחות גדולה בין השניים על רקע חילוקי דעות בעניינה של בית"ר. גורמים מסוימים אף הדגישו מספר פעמים כי בשל קרבתו של יוסף לגאידמק, הפך בעצם יוסף לאיש החזק בבית"ר ואף היו שסיפרו כי ברגע שישתלט יוסף על המועדון יהיה זה קורנפיין הראשון שיקבל את ההודעה על עזיבתו.

 

ומה הלאה? הרוכש העתידי אם יהיה כזה יוכל בעצם לרכוש את המועדון בסכום מינימאלי. בתקופה האחרונה הצליחו להפחית את הסכום אותו היה אמור הרוכש העתידי להעביר לנושיו של גאידמק ומעתה, כל מי שיהיה מעוניין בקבוצה יצטרך לשלם סכום של 200,000 דולרים עבור הנושים.

 

כמובן שיחד עם זה יצטרך הבעלים החדש להוציא מכיסו סכום של כ-10 מיליון שקל על מנת שבית"ר תסגור את כל חובותיה ותוכל לפתוח את העונה הבאה עם אותו הסגל שסיים את העונה שעברה יחד עם חיזוק בו מעוניין אלי כהן.

 

כעת יאיצו בירושלים את המרוץ להשגת רוכש כאשר בינתיים כל ההכנות לקראת העונה הבאה מוקפאות. בעוד כשבועיים אמור להתקיים אימון הפתיחה בבית וגן וחלק משחקני הקבוצה שסיימו חוזה עדיין לא חתמו על חוזה חדש כאשר לאף אחד במועדון אין תשובות עבורם לגבי המשך הדרך.

 

"ארקדי עשה בשביל הקבוצה הרבה מאוד אבל זה היה צריך להיגמר מזמן כי שום דבר שקורה פה לא מעניין אותו והוא גם לא מסתיר את זה" הסכים לומר אחד השחקנים הבכירים במועדון. "אולי עכשיו כשהוא יזוז הצידה נוכל לצאת לדרך חדשה".

 

במידה ובית"ר לא תצליח למצוא מישהו שירכוש את המועדון, יצטרך איציק קורנפיין לפנות להליך של הקפאת הליכים ובעקבותיו הפירוק הבלתי נמנע. בדיוק כפי שקרה להפועל פ"ת, גם לבית"ר יורדו 9 נקודות ונכסיה, כולל שחקניה יימכרו למרבה במחיר.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x