$
ספורט ישראלי

גאידמק הודיע לקורנפיין: "מפסיק לתמוך בבית"ר"

הבעלים צפוי להודיע על החלטתו לעזוב. בינתיים הוא מסרב להעביר ליו"ר את הזכות לניהול מו"מ מול רוכש אפשרי. "זה כבר הפך לבדיחה עצובה", אמרו במועדון

גלעד שוברט, ynet 13:4715.06.12

מד המתח בבית"ר ירושלים, שכבר למעלה משלוש שנים נמצא בדרגה הגבוהה ביותר בכל הקשור לנושא הבעלות על המועדון, שבר שיאים השבוע. אחרי תקופה מתוחה מאוד, נראה כי ארקדי גאדימק קיבל השבוע את ההחלטה להתנתק בצורה חד צדדית מהקבוצה וכמו שחשבו בבית"ר עד היום, הוא הודיע ליו"ר איציק קורנפיין שהוא לא מתכוון להעביר את מיליון וחצי הדולרים שהבטיח.

 

לדעת גורמים במועדון, העובדה שאוהדי בית"ר החליטו השבוע להשמיע קולם ומארגנים הפגנה מול ביתו, תרמה ללחץ של מקורביו וצפויה לגרום לבעלים לשים את המפתחות. גם העובדה שגאידמק מתרכז בימים אלה במשפטו מול איש העסקים לב לבייב המתנהל בלונדון, כמו גם מצבו המשפחתי והבריאותי, תורמים, לדעת גורמים במועדון, לקבלת ההחלטה.

 

למרות ה"ברז" של גאידמק לבית"ר, שכבר הפך מסורתי בשנים האחרונות, בירושלים יכולים לחיות עם עזיבתו ויש אפילו שמברכים עליה. הבעיה הגדולה היא כי למרות בקשתו של איציק קורנפיין כי יעביר אליו את הזכות לנהל מו"מ מול רוכש אפשרי, גאידמק מסרב ומשאיר נכון לרגע זה את הזכויות בידי עורך דינו ישראל שלו.

 

איציק קורנפיין איציק קורנפיין צילום: אלכס קולומויסקי

 

"זה כבר הפך לבדיחה עצובה" אמרו בבית"ר, "גם כשהוא מחליט סופית לעזוב הוא לא משחרר את החבל, ובעצם תוקע מקלות באפשרות הנמוכה למצוא רוכש אחרי שבעצמו סירב למספר רוכשים לא מזמן". כעת יצטרך קורנפיין בפעם הרביעית, להציל את בית"ר ע"י מציאת פיתרון יצירתי רק שהפעם כפי שאמרו אוהדי הקבוצה השבוע: "נגמרו כבר כל הקומבינות".

 

רוכש יוכל לקנות את בית"ר ב-400 אלף דולר

 

הברירות שיעמדו בפני קורנפיין יהיו מכירת שחקנים כדי להעמיד תקציב לעונה הבאה, בקשה להקפאת הליכים מבית המשפט שתוביל ככל הנראה לפירוק והורדת 9 נקודות או התסריט האולטימטיבי עבור אוהדי המועדון - מציאת רוכש חדש. בחצי השנה האחרונה מספרים בבית"ר כי לפחות שני משקיעים פנו לארקדי גאידמק בבקשה לרכוש את המועדון אבל בהתייעצות עם מקורבו גל יוסף, סירב להם גאידמק בנימוס.

 

יש לציין, כי גאידמק לא מעוניין בסכום כסף עבור המועדון, ובמידה שרוכש יחליט לקנות את בית"ר הוא יצטרך לשלם 400 אלף דולר, הסכום שחייב גאידמק לנושים.

 

גם החלטת בית המשפט לפיה יחויבו קבוצות ליגת העל לשלם מס עבור קניית והשאלת שחקנים זרים מאז שנת 2002, עשויה להבריח רוכשים פוטנציאליים. למרות שבמועדון מעריכים כי ערעור על ההחלטה יגרום לקיצוץ הסכום בחצי, ההערכה לפני הערעור היא כי בית"ר צריכה לשלם סכום המתקרב ל-6 מיליון שקלים.

 

יש לציין כי במצב בעניינים החדש, דרכו של מי שעשוי היה להיות הבעלים של בית"ר בעתיד, מקורבו של גאידמק, גל יוסף, לא ברורה והוא כנראה ימצא עצמו מחוץ למועדון.

 

במקרה שגאידמק ירצה להעביר את הקבוצה ליוסף, אפילו ללא תמורה, יצטרך יוסף לשלם סכום של 400 אלף דולר לנושיו של גאידמק שעדיין ממתינים לכסף שמגיע להם מאז תבעו את גאידמק לפני כשלוש שנים. בנוסף, ההערכה היא כי יוסף לא יקבל את אישור ההתאחדות לכדורגל להפוך לבעלים של בית"ר מאחר ורק לפני כחודש סיים דרכו כבעלים של הכח עמידר/רמת גן.

 

בינתיים מבחינה מקצועית הכל מוקפא. המאמן אלי כהן המריא השבוע לחופשה פרטית מכיוון שעד שלא תתבהר התמונה אין משמעות לתכנון העונה הבאה.

 

בשבוע הבא אמורים שחקני בית"ר להגיע לבדיקות רפואיות במועדון וכשבוע לאחר מכן הם צפויים לקיים את האימון הראשון שלהם. נכון לרגע זה שחקני בית"ר שסיימו חוזה וממתינים לחוזה חדש עדיין עומדים באוויר, שלא נדבר על שחקני רכש בהם מעוניין המאמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x