$
רכישות

סיפור גלזגו ריינג'רס ממשיך להסתבך

רשות המסים הבריטית, שדורשת כעת למעלה מ-21 מיליון ליש"ט מריינג'רס, דחתה את הצעת הפירוק של גרין, שהיה אמור לקבל לידיו את הקבוצה

סוכנויות הידיעות 15:5113.06.12

גלזגו ריינג'רס, ענקית ליגת הפרמיירליג הסקוטית (SPL) תצטרך להפוך לחברה חדשה, לאחר שרשות המסים הבריטית חשפה ביום שלישי כי תצביע נגד הסכם פירוק מרצון (CVA) של המועדון שנקלע לקשיים.

 

החדשות נפוצו לאחר שאיש העסקים האנגלי צ'רלס גרין וחברת סווקו (Sevco) שבבעלותו הגיעו להסכם בחודש שעבר לרכישת המועדון, שנכנס לפשיטת רגל. גרין הגיב להתפתחויות החדשות בהצהרה קצרה על כך שהוא "מאוכזב ביותר" מהחלטת רשות המסים. החברה של גרין ניסתה לקדם את הסכם הפירוק מרצון בקרב הנושים של המועדון, אך גרין ציין כבר בעבר שחברה חדשה שתיסחר תחת השם של ריינג'רס תושק במידה וההליך ייכשל.

 

שחקני גלזגו ריינג'רס. המכירה לא מבוטלת, היא פשוט עוברת לנתיב אחר", נמסר בהצהרה שפרסמה רשות המיסים שחקני גלזגו ריינג'רס. המכירה לא מבוטלת, היא פשוט עוברת לנתיב אחר", נמסר בהצהרה שפרסמה רשות המיסים צילום: רויטרס

 

רשות המסים הבריטית, שדורשת כעת למעלה מ-21 מיליון ליש"ט מריינג'רס, דחתה את הצעת הפירוק של גרין, לפיה הנושים יקבלו 9 פני עבור כל ליש"ט שחייבים להם, ולטענתה ההחלטה לחייב פירוק תאפשר לה לדרוש את החוב מאינדיבידואלים. "פירוק מעניק את ההזדמנות הטובה ביותר להגן על משלמי המסים, בכך שיאפשר פתיחת חקירה פוטנציאלית והגשת תביעות אפשריות נגד אלו שאחראים למצבה הפיננסי של החברה בשנים האחרונות. הסכם CVA יגביל את ההיקף של פעולה מסוג זה. יתרה מכך, מסלול הפירוק לא נוטה נגד המכירה המוצעת של המועדון. המכירה יכולה להתבצע דרך תהליך CVA או פירוק. כך שהמכירה לא מבוטלת, היא פשוט עוברת לנתיב אחר", נמסר בהצהרה שפרסמה רשות המסים.

 

"פירוק יאפשר מכירה של נכסי הכדורגל שיהפכו לחברה חדשה, ובכך יבטיחו שהכדורגל ימשיך להתקיים באייברוקס. כמו כן, פירוש הדבר שהחברה החדשה תהיה חופשייה מטענות או חובות בצורה שלא תהיה אפשרית דרך CVA. הריינג'רס יוכלו לפתוח דף חדש", מסכמת ההצהרה. גרין מצידו הביע את אמונו שההחלטה לא תסתכם בכך שרשויות המס ישיגו לעצמן יותר כסף על ידי רדיפת אינדיבידואלים, אלא תנסה ליצור ישות חדשה באמצעות רכישת הנכסים של ריינג'רס תמורת 5.5 מיליון ליש"ט. על מנת לבצע גישה זו, המועדונים יצטרכו להצביע האם לקבל מחדש את ריינג'רס לליגה הסקוטית. הצבעה שהתוצאה שלה כלל אינה מובטחת.

 

"למען האמת, איני רואה מה היתרון של השגת ההחלטה הזו", הגיב גרין על הכרזת רשות המסים. "ההצעה של החברה שלי להליך CVA הסתכמה ב-8.5 מיליון ליש"ט. כעת ניאלץ להשלים את המכירה באמצעות יצירת ישות חדשה, ומחיר הרכישה ומכאן הסכום שיהיה זמין לנושים יעמוד על 5.5 מיליון ליש"ט. אני יכול להבין את החלטת רשות המסים שקבוצות כדורגל שלא משלמות את המסים שלהן צריכות להיענש, אך בכך שהם אוסרים על הקבוצה להשתתף בתחרויות האירופיות במשך שלוש שנים, מה שיקרה הוא שההכנסות ירדו וכתוצאה מכך יועבר פחות כסף לרשות המסים. כמו כן, איני מאמין שבהחלטה להצביע נגד ה-CVA, רשות המסים תצליח להרוויח יותר כסף באמצעות רדיפה אחר אותם אנשים שנחשבים לאחראים. אך זה כבר תלוי בהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x