$
ספורט ישראלי

הפועל אוסישקין מציגה: מהפכה!

הקבוצה אוששה את הקלישאה: אין קבוצה בלי אוהדים. אוהדי הפועל תל אביב בכדורגל ואלי טביב צריכים להבין זאת

אוריאל דסקל 19:1817.05.12

הפועל אוסישקין תל אביב , שאמש חגגה עלייה לליגת העל בכדורסל, קמה לחיים מההריסות של מועדון מפואר. האוהדים המסכנים נוצלו והושפלו, בוזו וכאבו עד שהחליטו לעשות מעשה. להתעלם מהפסימיזם שיש בשפע בקרב אוהדי הפועל באשר הם ולקחת את הגורל בידיים שלהם.

 

היו התנגדויות, היו
דעות שונות, היו חששות – אבל בסופו של דבר, הקבוצה היתה בשפל כל כך עמוק, שהדבר הנכון ביותר לעשות היה להקים אותה מחדש.

 

אוהדי הפועל לא נטשו ספינה שוקעת, הם פשוט החליטו להשיט אותה בעצמם. ובגלל שהיו אנשים שלא נתנו להם להתקרב לסיפון, הם החליטו לעזוב את הספינה ולקחת את התכולה שלה איתם. כי מועדון ספורט זה לא סמל, מתקן אימונים, אצטדיון, עסקנים שחקנים או תארים – מועדון ספורט הוא קודם כל האוהדים. האנשים שהולכים איתו.

 

אוהדי הפועל הבינו שהם לא צריכים את מרכז הפועל, את השם הפועל תל אביב, או את השחקנים כדי להקים קבוצה – הם צריכים את עצמם. הם פשוט אוששו את הקלישאה שאין קבוצה בלי אוהדים. יותר מזה, הם אוששו את התפיסה שהאוהדים הם הקבוצה ולא שום דבר אחר.

 

הפועל אוסישקין חגגה עלייה אתמול לליגת העל בכדורסל – חמש שנים מאז הקמתה. קל זה לא היה. וזה ם לא יהיה קל. אבל אם יש משהו שמעורר אופטימיות מעונה ספורטיבית אומללה בישראל זו ההצלחה המקצועית של האדומים. ועכשיו, עם אנשים כמו דורון הרציקוביץ' שמעוניינים לשים את כספם בקבוצת אוהדים, הבעיות הפיננסיות עשויות להיעלם.

 

הפועל אוסישקין צריכה להוות השראה לאוהדי הפועל תל אביב בכדורגל. ישנן דעות רבות לגבי מה צריך לעשות עם הקבוצה בבעלות של אלי טביב, ובטח שלא יהיה קל להוציא אותה מידיו של איש שלא תמיד פועל בהיגיון עסקי קר, ועל פי ההיסטוריה שלו בהפועל כפר סבא לעתים גם פועל בנקמנות גרידא.

 

אבל אוהדי הפועל צריכים לזכור את האחדות של עמיתיהם מאוסישקין בהחלטה ששינתה את פני הספורט בישראל. אם כל האוהדים של הפועל תל אביב יעזבו את הפועל טביב, להפועל טביב לא תהיה זכות קיום. ואת זה צריך להדגיש בכל כניסה למשא ומתן על הפועל תל אביב – שאלי טביב רוצה עליה 30 מיליון שקל, דרישה הזויה במקרה הטוב, או דרישה שמטרתה להבריח כל קונה פוטנציאלי במקרה הרע.

 

טביב, ובכלל כל בעלים של קבוצה בישראל, צריכים להבין שהפועל החדשה יכולה לקום מחדש בליגות הנמוכות אבל עם תמיכה של עשרות אלפים – העלייה לליגת העל היא רק עניין של זמן. ובמצב ההיפותטי הזה, בו האוהדים נוטשים את הפועל טביב (או כל קבוצה אחרת שנשלטת על ידי "נדבן") להקמת הפועל משל עצמם – זה רק עניין של זמן עד שהפועל טביב הופכת לכלי ריק מתוכן. כי שוב, קבוצה זה לא שחקנים, ולא עסקנים, ולא בעלים אחד ויחיד וגם לא התארים שהיא זכתה בהם. קבוצה זה האוהדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x