$
רכישות

מכתב מהסמנכ"ל חושף פרטים מביכים על הבעלים של בלקבורן

קבוצת הפרמיירליג, הנמצאת בבעלות החברה ההודית Venky's, ירדה לליגת המשנה ונמצאת בחוב של 10 מיליון ליש"ט שעשוי להוביל לפירוקה

סוכנויות הידיעות 18:1609.05.12

הבעלות של Venky's בבלקבורן רוברס, שירדה ליגה, זכתה לביקורת מחודשת לאחר שסגן מנכ"ל הקבוצה פרסם מכתב יוצא דופן בו הוא קרא לבעלים לפטר את המנג'ר סטיב קין, לסגור חוב בגובה 10 מיליון ליש"ט על מנת להימנע מאיום של כניסה לפשיטת רגל, וחשף את מערכת היחסים הלא מתפקדת בין הבעלים

ודירקטוריון הקבוצה.

 

המכתב, עליו חתום סגן המנכ"ל פול האנט וממוען לאנורדאה דסאי (Anuradha Desai), אחת מבעלות הקבוצה, נשלח ב-21 בדצמבר 2011, ובמרכזו אזהרה ברורה שהקבוצה תחת קין עשויה לרדת ליגה - תוצאה שהתממשה בעקבות הפסד לוויגאן אטלנטיק ביום שני - ומסתכנת בעיקולים מטעם הבנק או רשות המסים הבריטית. האנט הביע חשש שהוא וחבריו לדירקטוריון עשויים לאבד את הבתים שלהם במידה והרוברס יכנסו לפשיטת רגל.

 

מאז הספיקה Venky's לסגור את החוב שלה מול ברקלי'ס, אך מנגד לא הקשיבה לשאר העצות שחילק האנט. המנהל המסחרי לשעבר של לסטר סיטי עומד בראש צוות ההנהלה באיווד פארק מאז יוני 2011, בעקבות עזיבתם של היו"ר הוותיק ג'ון וויליאמס והמנהל טים פין.

 

המכתב של האנט מציג את היקף המרחק וחוסר ההרמוניה בין הבעלים ההודיים וצוות ההנהלה באיווד פארק, ועוזר להסביר מדוע האוהדים של רוברס היו כל כך קולניים במחאה שלהם נגד ענקית מוצרי העוף והמאמן קין. המכתב נחשף השבוע באתר sportingintelligence.com.

 

המכתב מכיל הצעה לתוכנית הכוללת עשר נקודות ותוביל ל"שינויים משמעותיים להצלת המועדון, כנראה מירידת ליגה וכנראה מפשיטת רגל", בהם:

 

• קידומו של האנט לתפקיד המנכ"ל - כדי להימנע מבלבול של העובדים, האוהדים והתקשורת, הקידום יכלול גם העלאה צנועה בשכר. "אני כרגע הבכיר בעל השכר הנמוך ביותר בפרמיירליג", כתב.

 

• הלוואה בגובה 10 מיליון ליש"ט מ-Venky's - "שכן ברקלי'ס "מאבדים את הסבלנות מהר מאד לנוכח אי יכולתנו לתת להם תשובות". עוד הוסיף: "המצב הפיננסי מהווה מקור גדול לדאגה. חברת KPMG הציבה כל מכשול שביכולתה לפני שאישרה את החשבונות בשל החששות הגדולים". יש צורך בממון נוסף בינואר 2012 כדי לשלם את המשכורות של השחקנים.

 

• החלפת המאמן, שכן לטענתו של האנט סטיבן קין איבד את הקהל ואת חדר ההלבשה. המכתב נכתב יום לאחר ההפסד הביתי של בלקבורן 2-1 לבולטון וונדרס מתחתית הטבלה, אז הביקורת של האוהדים כלפי קין הגיעה לשיאה.

 

• הענקת סמכות לצוות ההנהלה לנהל את המועדון, וקבלת אמון רב יותר מהבעלים בהודו. "בשל האחריות שלנו הדירקטורים כנאמנים, אם המועדון קורס, הדירקטורים, ביניהם ווינית' ראו, מהאש גופטה וגנדי באבו, עשויים להיחשב כאחראיים אישית לכישלון הזה ובתי המשפט יכולים לקחת מאיתנו את הבתים שלנו. זה לא מגיע למשפחה שלי".

 

• הפסקת פרסום הצהרות ציבוריות על יד Venky's בהודו.

 

• ביקורים קבועים כדי לפגוש את הבעלים בבלקבורן. האנט חושף כי ששה חודשים לאחר המינוי שלו הוא עוד לא פגש את דסאי.

 

• שלפחות נציג אחד של Venky's יופיע "בלפחות רבע מהמשחקים". הבעלים ההודיים כמעט ולא נצפו באיווד פארק ב-12 החודשים האחרונים, ואף נעדרו מהמשחק בו הוכרע גורלה של בלקבורן ונקבע כי תרד ליגה.

 

• סמכות "להעסיק ולפטר עובדים", בייחוד מדובר בבכיר במועדון שלטענת האנט "מתנגד לבעלים ומפיץ את דעתו בכל הזדמנות אפשרית".

 

• נקיטת פעולה כדי למנוע מהמועדון "להפסיד ספונסרים וספקים". האנט טוען כי חוזה בשווי 800 אלף ליש"ט בשנה עם יומברו נמצא בסכנה בשל ייצור חולצות הקבוצה בהודו ו"המותגים Venky's ובלקבורן רוברס שניהם נפגעים במידה ניכרת".

 

ה"גרדיאן", שפרסם את תוכן המכתב, לא קיבל תגובה מהאנט או Venky's. בעקבות ההדלפה של המכתב פוטר האנט מתפקידו.

 

Venky's רכשו את הקבוצה מהקרן של משפחת ווקר בנובמבר 2010 תמורת 44 מיליון ליש"ט. מאז הגורל של הקבוצה הידרדר מדחי לדחי, כשההפסד השבוע חתם את הגולל על הירידה מהפרמיירליג - לראשונה מזה 11 שנה. קין דחה לאחר ההפסד את הקריאות להתפטרותו, זאת על אף ההוכחות שניהל קמפיין עלוב, רצף של 7 הפסדים בשמונת המשחקים האחרונים ומחאה המונית של האוהדים המתוסכלים נגד המשך כהונתו.

 

קין הוא לקוח של סוכנות הספורט SEM, שייעצה לחברה ההודית על הרכישה, והוא מסרב להטיל את האשמה בירידה על הבעלים. במקום, הוא ביקש מהם להבטיח כי מרבית שחקני ההרכב של בלקבורן יישארו גם בעונה הבאה ויחוזקו על ידי "שחקן אחד או שניים מנוסים", זאת על אף שהגן על עזיבתם של ריאן נלסן, כריס סמבה וג'ייסון רוברטס. מייקל סלגאדו לא שיחק השנה, מכיוון שהקבוצה מנסה להימנע מלהעניק לבלם לשעבר של ריאל מדריד הארכה אוטומטית של 12 חודשים לחוזה שלו.

 

תוכניות הבנייה מחדש של המאמן נשמעות אופטימיות מדי. ג'וניור הוילייט מסיים את החוזה שלו בקיץ ושמו עלה בהקשר של ארסנל ובאיירן מינכן, בעוד שהעתיד של סטפן אנזונזי, גאל ג'יבה ופול רובינסון ואחרים נותר עמום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x