$
חסויות וזכויות שידור

סקיי גרמניה תמשיך לשדר את משחקי הבונדסליגה

הליגה הגרמנית מכרה לערוץ את זכויות השידור לארבע עונות החל מעונת 2013/14 ב-2.5 מיליארד יורו - עלייה של 50% מההסכם הקודם

סוכנויות הידיעות 14:2118.04.12

ערוץ סקיי גרמניה (Sky Deutschland) גבר על יריבותיו, ביניהן דויטשה טלקום, במכרז לשידור משחקי ליגת הבונדסליגה הגרמנית, ובכך האריך את הזיכיון שלו לשידור ענף הספורט הנצפה ביותר במדינה עד סוף 2017.

 

מנהלת הליגה הגרמנית, ה-DFL, מסרה כי הערוץ, שבבעלות ניוז קורפ של רופרט מרדוק, שמר על הזכויות לשדר משחקים בתשלום באמצעות הכבלים והלווין, ואף זכה בזיכיונות נוספים לשדר את המשחקים גם באינטרנט. העסקה, תעלה את ההכנסה השנתית הממוצעת מזכויות השידור ב-52% לשיא של 628 מיליון יורו (825 מיליון דולר) למשך ארבע שנים עד סוף 2017. על פי ההסכם, סקיי גרמניה תשלם להתאחדות הגרמנית מיליון יורו לעונה שיעניקו לה גם את הזכויות לשידור משחקי הליגה השנייה.

 

"לא ציפינו לתוצאות כאלה, הן בהחלט עקפו את התחזיות שלנו", אמר כריסטיאן סייפרט, מנכ"ל הליגה במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה בפרנקפורט. לדבריו, ההצעה של סקיי הייתה גבוהה ביותר, ועקפה את ההצעה השנייה הגבוהה ביותר בלפחות 20% בשלוש מתוך ארבע הקטגוריות שהרכיבו את הצעות המכרז.

 

אוהדי דורטמונד אוהדי דורטמונד צילום: אי פי אי

 

שידור המשחקים אמור לסייע לערוץ סקיי הגרמני להגיע לרווח תפעולי בשנה הבאה. המניות של סקי, שזינקו היום ב-27% לפני פרסום ההודעה, מחקו חלק מהרווחים לאחר שהתאחדות הכדורגל חשפה את תוצאות המכרז והמחירים. הן נסחרו ברמה של 2.20 יורו, נכון לשעה 16:43 בפרנקפורט.

 

דויטשה טלקום, אחת המתמודדות הראשיות במכרז, אינה מורשה יותר לשדר משחקים דרך האינטרנט. דויטשה טלקום מצפה שסקיי גרמניה תערוך איתה דיונים שיאפשרו לחברת הטלפונים להמשיך ולשדר את משחקי הבונדסליגה. כריסטיאן אילק, ראש חטיבת השיווק הגרמנית של דויטשה טלקום אמר: "ברור שאנחנו מאוכזבים, מכיוון שהייתה לנו תוכנית מקיפה שהייתה מיטיבה עם אוהדי הכדורגל ברחבי גרמניה", והוסיף שזו ההצעה הטובה ביותר שדויטשה טלקום הייתה יכולה להציע.

  

על פי דובר סקיי גרמניה, יורג אלגאואר, החברה שומרת על האפשרות לחבור לשותפות אחרות בנוגע לזכויות השידור. הערוץ הודיע בפברואר על תוכניתו לגייס 300 מיליון יורו עד ספטמבר, כדי לסייע במימון הרחבתו. לדברי אלגאואר, ההוצאות להסכמי השידור ימומנו מתזרים המזומנים של החברה. נכון לסוף דצמבר, בסיס המנויים של סקי גרמניה עמד על 3 מיליון צופים, אולם כעת הערוץ מצפה לעלייה במספר המנויים, שיעזרו לכסות את עלויות הזכויות.

 

שידור תוכנית סיכום המחזור תישאר בערוץ הפתוח ARD.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x