$
ספורט ישראלי

לי קורזיץ : 143 אלף שקל ביומיים. לא רע

קורזיץ זכתה באליפות העולם בגלישה ומענק של 100 אלף שקל מהוועד האולימפי. ביום שני זכתה לפרס בשווי 43 אלף שקל ממשרד הספורט

כתב כלכליסט 16:1128.03.12

לי קורזיץ זכתה באליפות העולם בגלישה בפעם השנייה ברציפות. היא הישראלית היחידה שזכתה שלוש פעמים באליפות העולם במקצוע אולימפי.

 

הגולשת שהובילה לאורך התחרות קטפה את מדליית הזהב לאחר ששיוט המדליות בוטל בעקבות הרוחות העזות. קורזיץ היא הצטיינה לאורך כל הימים האחרונים

בקאדיס שבספרד והבוקר הגיעה החותמת הסופית להופעה הנפלאה שלה בתחרות

 

על הזכייה תקבל קורזיץ מענק של 100 אלף שקל מהוועד האולימפי בישראל.

 

יש לציין שקורזיץ זכתה לפרס נאה גם משרד התרבות והספורט, שחילק בתחילת השבוע פרסים כספיים בשווי של כ-1.1 מיליון שקלים ל-99 ספורטאים מצטיינים ו-48 מאמנים. הפרסים חולקו עבור ההישגים ב-2011 של הספורטאים האולימפיים, הפראולימפיים, וגם לאלו שמתחרים בענפים שלא נכללים בתוכנית האולימפית ושאינם אולימפיים. סכומי הפרסים נעו בין 3,000 ל-43,000 שקל, והם חולקו במעמד שרת התרבות הוספורט לימור לבנת.

 

מי שזכתה לסכום הגבוה ביותר היתה, כאמור, הגולשת לי קורזיץ, שנהנתה ממענק כספי בסך 43,000 שקל עבור הזכייה באליפותה עולם בשיט. המתעמל אלכס שטילוב, שזכה במדליית ארד באליפות העולם בטוקיו, זכה למענק של 18,000 שקל. המתעמלת האומנותית נטע ריבקין, הישראלית הראשונה שזיכתה את ישראל במדליה באליפות העולם בהתעמלות אמנותית קיבלה מענק בסך 9,000 שקלים.

 

את ספורט הנכים הוביל השחיין איציק ממיסטבלוב, אלוף ושיאן עולם שייצג אשתקד את ישראל באליפות אירופה לנכים וזכה במדליית הזהב, קיבל מענק בסך 31,000 שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x