$
ספורט ישראלי

ההתאחדות לכדורגל: "בלי אוהדים אין לכדורגל זכות קיום"

ההתאחדות אירחה כנס מיוחד בנושא מנהלי קשרי אוהדים - תפקיד חדש שקבוצות ליגת העל יצטרכו לאייש

כתב כלכליסט 18:4419.03.12

ההתאחדות לכדורגל אירחה הבוקר (ב') את נציגי קבוצות ליגת העל לכנס בנושא מנהלי קשרי אוהדים. מדובר בתפקיד חדש ששם במרכז את אוהדי הכדורגל כחלק בלתי נפרד מהמשחק, ואשר אותו תצטרך לאייש כל קבוצה על מנת לעבור את רישוי המועדונים של אופ"א ולהשתתף במפעלים האירופים.

 

מנהל

קשרי אוהדים הינו תפקיד שמטרתו לשפר את היחסים בין האוהדים למועדונים, בין האוהדים לנבחרות ובין האוהדים להתאחדויות. זאת מתוך הבנה שהאוהדים הם הצרכנים של מוצר הכדורגל ושהם נלקחים לעתים כמובן מאליו.

 

תפקיד מנהל קשרי אוהדים קיים בגרמניה, אנגליה, אירלנד, אוסטריה וצ'כיה, ומעתה יהיה תפקיד כזה גם בכל אחת מהקבוצות בליגה הראשונה בישראל.

 

בכנס נכחו נציגים מקבוצות מכבי חיפה, הפועל ב"ש, הפועל פ"ת, מכבי ת"א, הפועל קרית שמונה, הפועל חיפה, בני יהודה ת"א, בית"ר ירושלים, מכבי פ"ת, הפועל ראשל"צ והפועל רמה"ש. בלטה בהיעדרותה הפועל תל אביב, שם האוהדים מסוכסכים עם הבעלים אלי טביב. לנציגים הוצגו הדרישות לתפקיד החדש, מהותו וכלים לעבודה, כאשר בסופו של תהליך כל קבוצה תצטרך למנות אוהד לתפקיד זה. כמו כן, נקבעו פגישות אישיות בהן יוכנו תכניות עבודה אישיות ופרטניות לכל קבוצה וקבוצה לקראת העונה הבאה.

 

סמנכ"ל ההתאחדות, עו"ד רתם קמר, אמר בסיום הכנס: "מדובר בנושא חשוב מאין כמותו, שכן בלי האוהדים לכדורגל אין זכות קיום. אנו סבורים ובטוחים שעם תחילת עבודתם של מנהלי קשרי אוהדים בקבוצות יורגש שינוי לטובה ביציעים, שיוביל להפחתה באלימות ובגזענות במגרשי הכדורגל. אנחנו מתכוונים להתייחס לנושא הזה ברצינות יתרה ומצפים גם מהקבוצות לעשות כן".

 

אחראית הפרויקט מטעם ההתאחדות לכדורגל, לי רזניק, סיכמה: "כל אחד מנציגי הקבוצות שהגיע היום קיבל מדריך בסיסי של אופ"א לתפקיד, אולם כל קבוצה תצטרך להחליט בעצמה מה טוב לה מול האוהדים שלה. אנחנו לא מצפים לתוצאות מהיום למחר, אולם אנחנו מאמינים כי אם ניתן משהו לאוהדים נקבל מהם בחזרה. ההתאחדות מעמידה לרשות הקבוצות את הכלים ואנשי הקשר המתאימים כדי לעזור להן ללמוד את התפקיד ולבצע אותו על הצד הטוב ביותר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x