$
ספורט ישראלי

ארגוני האוהדים דורשים שקיפות

על פי הצעת החוק, כל אגודת ספורט שמחזורה השנתי עולה על 2.5 מיליון שקל תפרסם כל שנה דו"ח כספי שנתי מבוקר על ידי רואה חשבון, ותמנה לפחות נציג ציבור אחד

כתב כלכליסט 21:5522.02.12

ארגוני האוהדים בספורט הישראלי החברים בארגון "היציע", איגוד האוהדים הישראלי, החליטו פה אחד על יציאה לקמפיין משותף לקידום "חוק השקיפות הניהולית והתקציבית". הקמפיין יכלול בשלב הראשון פעילות אינטרנטית ופעילות מול חברי הכנסת בועדת החינוך, התרבות והספורט. לאחר מכן יעבור למגרשים.

 

טיוטת
הצעת החוק אשר תעלה לדיון ראשון בועדת החינוך התרבות והספורט ביום שלישי ה-28.2.12, קובעת כי כל אגודת ספורט שמחזורה השנתי עולה על 2,500,000 מיליון שקל תפרסם בכל שנה דו"ח כספי שנתי מבוקר על ידי רואה חשבון, ותמנה לפחות נציג ציבור אחד.

  

מארגון היציע נמסר כי הרקע לקמפיין הינו: "המצב בשטח קשה מאוד, האמון בין עמותות וארגוני האוהדים להנהלות נמוך מאוד. ישנה תחושה של התרסקות כוללת של הענף, לצד הפקרה של ציבור האוהדים מצד המוסדות השונים אשר אינם פועלים לשימור האינטרס הציבורי של הספורט בישראל. עד היום לא ניתן מענה אמיתי מצד המדינה וגופי הספורט לפגיעה המתמדת בקהילות האוהדים, ולסתירה בין כספי הציבור הרבים המועברים לענף לבין ההתנהלות של רבים מגורמי השליטה בקבוצות, ללא כל דין וחשבון לציבור, לנוכח כספים אלו".

  

שי גולוב יור ארגון היציע הוסיף: "בקידום הצעת החוק הזו, מתייצבת כנסת ישראל לצד פרלמנטים מובילים כדוגמת האנגלי,הספרדי והאירופאי שהגיעו למסקנה, שהמדינה חייבת להתערב בנושאים אלו. זאת מכיוון שמוסדות בספורט בעצם אינם מסוגלים לבצע את השינויים ההכרחיים לטובת האינטרס הציבורי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x