$
ספורט ופוליטיקה

ה-FBI חוקר את פיפ"א

החוקרים בודקים חשד לשחיתויות הקשורות להצעה של אנגליה לארח את מונדיאל 2018. במרכז החקירה, צ'אק בלייזר, אמריקאי החבר בוועדת ההנהלה של פיפ"א

סוכנויות הידיעות 16:0914.12.11
בחודש שעבר, חוקרים אמריקאים נחתו בבריטניה במטרה לראיין דמויות בכירות, הקשורות להצעה הכושלת של אנגליה לארח את מונדיאל 2018.

 

על פי הדיווחים, החוקרים בודקים מספר כיווני חקירה בכמה חזיתות, זאת לאחר שכבר תחקרו את צ'אק בלייזר, האמריקאי החבר בוועדת ההנהלה של פיפ"א
שעומד במרכז החקירה.

 

החקירה של בלייזר החלה לאחר שהואשם שלא דיווח לרשויות המס האמריקאיות על  תשלומים הקשורים לעסקאות של Concacaf television. מקורבים לנושא אישרו כי בלייזר כבר נחקר על ידי סוכני FBI.

 

על פי הערכות, הסוכנות האמריקאית פועלת בהתבסס על המידע שסיפק לה בלייזר, וכן ממשיכה לבחון שורה של האשמות שהועלו בעקבות תהליך הבחירה הלוקה בחסר של פיפ"א לאירוח המונדיאלים ב-2018 ו-2022, שהתקיים לפני כשנה, והבחירות לנשיאות שנערכו בקיץ האחרון.

 

החקירה מנוהלת על ידי מומחים פיננסיים היושבים בניו יורק, שהוענקה להם הסמכות לבחון חשבונות בנק ולעקוב אחר עסקאות פיננסיות.

 

בלייזר לא הגיב על ההתפתחויות, אך בעבר אמר: "כל העסקאות שערכתי היו חוקיות ונערכו בצורה הולמת, בהתאם לשלל החוקים של תחומי השיפוט המתאימים בהתבסס על אופי העסקה המדוברת".

 

האשמות נגד בלייזר יושבו לאחר שהפך לחושף שערוריית השוחד של מוחמד בין חמאם ושל ראש התאחדות הכדורגל בקריביים ג'ק ווגנר, במסגרת הבחירות לנשיאות של פיפ"א. 16 בכירים בכדורגל הקריביים סולקו על ידי פיפ"א בשל המעורבות שלהן בשערורייה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x