$
ספורט עולמי

השביתה ב-NBA לקראת סיום: הושגה הסכמה עקרונית בין השחקנים ובעלי הקבוצות

ההבנה הושגה בלחיצת יד וזקוקה לאישורים נוספים. הקומישינר דיוויד סטרן: "אנחנו שומרים על אופטימיות שהעונה תתחיל ב-25 בדצמבר"

סוכנויות הידיעות 11:1826.11.11

בעלי הקבוצות בליגת ה-NBA והשחקנים הגיעו היום (שבת) להסכם עקרוני על סיום השביתה שנמשכה 149 יום בעקבות מחלוקות על הסכמי השכר. בראשית השבוע נערכה פגישה חשאית בין הצדדים, שנועדו גם ביום שישי במשך למעלה מ-15 שעות, בניסיון להציל את העונה. עם זאת, העסקה שנסגרה בלחיצת יד, עדיין צריכה לזכות באישור הבעלים והשחקנים. טרם נמסרו פרטים לגבי העסקה.

 

 

 

"הגענו להבנה עקרונית שנתונה לשורה של אישורים ותהליכי הצבעה מורכבים, אך אנחנו שומרים על אופטימיות שהעונה תתחיל ב-25 בדצמבר", מסר הקומישינר דיוויד סטרן, "אנחנו שבעי רצון, ויש עוד עבודה רבה לפנינו". על פי התכנון הנוכחי, העונה תכלול 66 משחקים, ומחנות האימונים יחלו כבר ב-9 בדצמבר. העונה תיפתח במשחקים בין בוסטון סלטיקס וניו יורק ניקס, מיאמי היט נגד דאלאס מאבריקס, ושיקאגו בולס נגד לוס אנג'לס לייקרס.

 

"הבנו שלטובת שני הצדדים יש למצוא פיתרון ולהציל את המשחק", הודיע ראש איגוד השחקנים, בילי האנטר.

 

שני הצדדים צריכים להשיג רוב על מנת לאשר את ההסכם. מבחינת בעלי הקבוצות מדובר בכך ש-15 מתוך 29 הבעלים (הליגה היא הבעלים של ניו אורלינס הורנטס) יסכימו לתנאים. סטרן מסר כי הוועדה העוסקת בעניין מתכוונת לדון בהסכם בהמשך היום, ולהערכתו היא תתמוך בפרטים. לעומת זאת, באיגוד השחקנים זקוקים לרוב של 430 החברים. התהליך במקרה זה הוא מעט מורכב יותר, שכן השחקנים פירקו את האיגוד ב-14 בנובמבר, ולכן כעת עליהם לבטל את התביעה שהגישו נגד הליגה במיניסוטה ולהקים מחדש את האיגוד כדי להצביע על ההסכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x