$
חסויות וזכויות שידור

בעלת פאב בפורטסמות' כופפה את הפרמיירליג בבית הדין האירופאי

הפרמיירליג עשוי לערוך שינוי רציני בדרך שבה הוא מוכר את זכויות השידור הרווחיות שלו, בעקבות פסיקה תקדימית של בית המשפט האירופי לצדק נגדו

סוכנויות הידיעות 14:1304.10.11

הפרמיירליג עשוי לערוך שינוי רציני בדרך שבה הוא מוכר את זכויות השידור הרווחיות שלו, בעקבות פסיקה תקדימית של בית המשפט האירופי לצדק נגדו.

 

מדובר במקרה של קרן מרפי, בעלת פאב בפורטסמות', שנתבעה בגין שימוש בממיר לוויני יווני לשידור משחקים חיים בימי שבת בשעה 3

בצהריים (שעה בה אין שידור של משחקי הפרמיירליג בבריטניה בגלל חשש מפגיעה בהכנסות ימי המשחק של הקבוצות).

 

לפסיקה עשויות להיות השלכות רציניות על האופן שבו ליגת הפרמיירליג מוכרת את זכויות השידור שלה הן בבריטניה והן באירופה.

 

"מערכת רישיונות לשידור משחקי כדורגל שמעניקה לערוצי השידור בלעדיות גיאוגרפית על בסיס של מדינה חברה בהסכם, ושמונע מצופי הטלוויזיה לצפות בשידור עם כרטיס ממיר לווין במדינות חברות אחרות מנוגד לחוקי האיחוד האירופי", מסר בית המשפט.

 

מרפי טענה שזכותה להשיג כל שירות באיחוד האירופי, ובפברואר התובע הכללי של בית הדין האירופי ג'וליאן קוקו פרסם מאמר דעה התומך בעמדתה של מרפי.

 

כעת ייתכן ומכירת זכויות השידור על בסיס בלעדיות גיאוגרפית בתוך האיחוד האירופי לא תהיה אפשרית יותר. כלומר, אי אפשר יהיה למכור את זכויות השידור בחבילה לבריטניה ובחבילה שונה לאירופה.

 

הסכם הבלעדיות הבריטית הנוגע לשידור משחקי כדורגל מנוגד לחוק האיחוד האירופי", הכריז קוקו. "זכויות הבלעדיות שעלו פה לדיון יכולות לחלק את השוק הפנימי לשווקים לאומיים מופרדים, מהלך שיפגע בחופש לספק שירותים".

 

בכירי הפרמיירליג העריכו מראש כי הפסיקה צפויה להיות נגדם. אולם מקורבים מתעקשים שלא מדובר בהכרח בירידה בהכנסות משידורים מאירופה עצמה, שעומדות על 130 מיליון ליש"ט, שהן פחות מ-10% מהסכום הכולל של הסכמי שידור מחוץ לבריטניה שעומד על 1.4 מיליארד ליש"ט.

 

אחת האפשרויות שעומדות בפני הפרמיירליג היא למכור את זכויות השידור המקומיות עם זכויות השידור האירופיות בחבילה אחת גדולה, בעוד שאפשרות נוספת היא להקים ערוץ טלוויזיה משלה בתשלום שיהיה זמין ברחבי אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x