$
ספורט ישראלי

אצטדיון עכו החדש הוקם בהשקעה של 50 מיליון שקל - האם יקבל שם של נותנת חסות?

היום ייפתח האצטדיון במשחק חגיגי בין הקבוצה המקומית למכבי חיפה. "המטרה היא שהציבור לא ישלם על האצטדיון", אומר בן מיוסט, מנכ"ל החברה הכלכלית עכו

כתב כלכליסט 14:4004.09.11

אצטדיון עכו ייפתח היום (א') עם משחק של מכבי חיפה נגד הקבוצה המקומית, הפועל עכו.

 

האצטדיון הוא הראשון מבין האצטדיונים שנבנו כחלק מתוכנית 2000 של הטוטו-ווינר והוא אמור לסמל התחלה של דרך חדשה בכל הקשור למתקני כדורגל בישראל. הוא קטן יותר מהשאר שנבנו - 5,000 מושבים
- ועלות הקמתו בהתאם עמדה רק על 50 מיליון שקל בעוד שעלות הקמתם של אצטדיוני פתח תקווה עלתה על 120 מיליון שקל.

 

הטוטו העביר 17 מיליון שקל  ושאר תקציב הבנייה הורכב מכספים של עיריית עכו, משרדים ממשלתיים כגון משרד פיתוח הנגב והגליל ומשרד התחבורה.

 

החברה הכלכלית עכו בראשות של המנכ"ל בן מיוסט ניהלה את הפרויקט. עלות התחזוקה השנתית עומדת על כמיליון שקל שיגיעו באמצעות תקציבי העיירה ותשלום של קבוצות שישכרו את האצטדיון.

 

גם השטחים המסחריים בתוך האצטדיון - 1,000 מטר מרובע - אמורים להכניס כסף לפרויקט בצורה שוטפת. "אנחנו במשא ומתן על מועדוני כושר וספא וגם עם מסעדות", אומר מיוסט. "המקום מצוין כי יש נוף לים".

 

"המטרה בסופו של דבר היא שלא נשלם כסף מהקופה הציבורית עבור האצטדיון הזה", אומר מיוסט, שגם מגלה שהעירייה מנהלת משא ומתן עם חברה מסחרית כדי למכור לה את זכות השם לאצטדיון.

 

מיוסט טוען שמדובר "באחד מהאצטדיונים היפים בישראל". הוא עטוף באבן כורכר שמזוהה עם עכו העתיקה ולפי מיוסט "הגגות המודרניים ביחד עם האבן היפה אמורים לתת לאצטדיון מראה מיוחד, מודרני אבל מסורתי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x