ספורט עולמי

גם המועדונים רוצים להפיל את השלטון. של פיפ"א

קרל היינץ רומיניגה, יו"ר איגוד המועדונים האירופי (ECA), קרא למועדונים להתמרד נגד השחיתות בפיפ"א

סוכנויות הידיעות 15:3627.07.11

יו"ר איגוד המועדונים האירופי (ECA) קרל היינץ – רומניגה, קרא למועדונים להתמרד נגד השחיתות בפיפ"א.

 

רומינגה, מנכ"ל באיירן מינכן, הוא מהמבקרים הבולטים של פיפ"א ובתחילת החודש טען שהמועדונים האירופיים "אינם מרוצים מניהול הכדורגל". כעת הוא הלך צעד נוסף קדימה,

וקרא ל-200 המועדונים החברים ב-ECA לדרוש שינוי בארגון, שלהערכתו נהרס בשל "תהליך שחיתות יומיומי."

 

"ספ בלאטר אומר שהוא מנקה את הארגון אך למעשה איש אינו מאמין לו, וזה אומר הכל", הוא טוען. "איני אופטימי מכיוון שהם מאמינים שהמערכת פועלת ללא דופי כפי שהיא. זו מכונת כסף, מונדיאל לאחר מונדיאל, ועבורם זה יותר חשוב מניהול רציני ונקי. זה משחק נחמד, אבל ההחלטות מתקבלות על ידי אנשים מושחתים. איני מוכן להסכים למערכת כפי שהיא כיום ואני לא לבד. אני קורא לשקיפות, איזון ודמוקרטיה בגופים המנהלים כמו פיפ"א ואופ"א. איני מוכן לקבל יותר שאנשים שאינם רציניים וישרים ינחו אותנו. הגיע הזמן להתערב, מכיוון שהידיעה שמשהו לא בסדר מחייבת אותנו לפעול לשינוי".

 

הוא הוסיף: "בארגון שלנו חברים 200 מועדונים ואנחנו לא מרוצים מההתפתחויות. המועדונים הם הבסיס לכדורגל, אך אף מועדון לא מעורב בתהליך קבלת ההחלטות בפיפ"א או אופ"א. לא מדובר רק במועדונים הבכירים – אלא כל המועדונים".

 

רומינגה אינו מרוצה במיוחד מכך שהגופים המנהלים מצפים מהמועדונים – בייחוד האירופיים – לוותר על מספר הולך וגדל של שחקנים לטובת משחקי ידידות וטורנירים בינלאומיים מבלי לקבל פיצוי.

 

לדבריו, המועדונים האירופיים סיפקו 75% מהשחקנים שהשתתפו במונדיאל 2010. "כל מועדון הפסיד לפחות 10 מיליון יורו, אך הסכמנו לזה בתור טובה לשחקנים, ועכשיו גילינו שהתאריכים הללו ניתנו למשחקי ידידות. כשזכיתי באליפות אירופה (עם מערב גרמניה ב-1980), היו שמונה קבוצות בגמר. נתון זה ישולש עד 2016. במונדיאל היו בעבר 16 קבוצות, כיום יש 32. המועדונים משלמים לשחקנים, אך אינם חלק מתהליך קבלת ההחלטות. איננו זוכים לכבוד."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x