$
רכישות

פילדלפיה 76 נמכרה ב-280 מיליון דולר

חברת Apollo Global Management, שמובלת על ידי איש העסקים ג'ושוע האריס, רכשה את הקבוצה ששוויה ירד ב-14% בחמש השנים האחרונות

אסף רותם 10:2214.07.11

פילדלפיה 76', קבוצת ה-NBA הוותיקה, נמכרה לחברת Apollo Global Management של איש העסקים ג'ושוע האריס. אחרי מספר רב של חודשים בהן עלו ספקולציות לגבי המכירה – אתמול (ד') אושר כי 90% מהקבוצה תועבר לבעלות של האריס עבור סכום של כ-280 מיליון דולר. כעת מחכים לאישור העסקה

על ידי הליגה.

 

פילדלפיה היתה בשליטת חברת Comcast  ב-15 השנים האחרונות. הסכם המכירה לא כולל את האולם הביתי "וולס פארגו סנטר" שישאר בידי Comcast. גם קבוצת הההוקי פילדלפיה פליירס תישאר בידי החברה ולא נכללת בהסכם.

  

פילדלפיה, קבוצת עבר מפוארת משוק ספורט מפותח, מתקשה בשנים האחרונות מבחינה כלכלית ומקצועית. בארבע מחמש העונות האחרונות בהפסד תפעולי. לפי "פורבס", במהלך חמש השנים האחרונות איבדו הסיקסרס 14% מהשווי שלהם.

 

עדיין ב-NBA: הליגה אישרה כי תעביר 160 מיליון דולר, 8% מהמשכורות של השחקנים בליגה, לשחקנים. מדובר חלק מ"רשת הביטחון" של הליגה לשחקנים בזמן שביתה ואי העברת משכורות. לפי השכר הממוצע בליגה, שעומד על 5.7 מיליון דולר, יקבל כל שחקן החזר ממוצע של 473,604 דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x