$
ספורט עולמי

אין שום בעיה עם מסי

השחקן הטוב בעולם לא פוגע בקופה אמריקה. למה? כי המשיח אינו אינדיבידואל, הוא שחקן קבוצתי

אוריאל דסקל 16:4011.07.11

כולם שואלים "מה הבעיה של ליאו מסי". למה הוא לא מצליח לשחזר את יכולותיו האדירות שהוא מציג מדי שבוע במדי ברצלונה כשהוא משחק עבור ארגנטינה, למה בליגה הספרדית ובליגת האלופות הוא פשוט בלתי ניתן לעצירה ובכדורגל הבינלאומי הוא סביר במקרה הטוב. השאלות הללו התגברו עקב ההופעות

הרעות של ארגנטינה בקופה אמריקה. ישנן תלונות על יכולות המנהיגות שלו ויש כאלו שאף תוהים לגבי גדולתו.

 

אבל אולי הבעיה היא בכלל לא שלו? אולי הבעיה היא של המערכת סביבו בארגנטינה? בברצלונה מסי הוא חלק במערכת אורגנית, גוף שהוא גדל לתוכו ועוצב לפי תפיסותיו והאידיאולוגיה שלו. בברצלונה הוא מוקף בשחקנים טכניים ואיכותיים אבל לארגנטינה יש שחקנים מצוינים. עם זאת, בבארסה כל השחקנים גדלו יחדיו תחת אותה פילוסופיה ועובדים באותה תבנית כבר שנים. בחולצת הבלאוגרנה מסי שלם, בחולצת נבחרת ארגנטינה חסרים לו חלקים מהגדולה שלו – שבבסיסה היא הבנה שאין שיכולות של האינדיבידואל לא שוות כלום ללא רתימתם לקולקטיב.

  

"הפילוסופיה בברצלונה מתאימה לי בצורה מושלמת", הסביר מסי בעונה שעברה. "כאן, מגיל הילדים ועד גיל בוגרים, אנחנו משחקים את אותה השיטה – מתרכזים באיך להניע את הכדור בהתקפה ואז כשעולים לבוגרים אתה לא מבולבל. אתה יודע בדיוק מה צריך לעשות. זה הכוח האדיר של בארסה, אנחנו כולם מגיעים מאותה התבנית".

 

כלומר, אפשר להוציא את הילד מבארסה, אבל אי אפשר להוציא את הבארסה מהילד. בברצלונה מסי הוא חלק ממערכת, הוא מודע לכך וכל המשחק שלו מושתת על כך. זה הכוח העיקרי שלו ככוכב וזו גם החולשה העיקרית שלו – מחוץ לקבוצה הוא קמל.

 

בכל מקרה, אם ארגנטינה רוצה את מסי של ברצלונה, אולי היא צריכה לבנות מערכת עם שיטה אחת, שכל הנבחרות ישחקו באותה השיטה. אולי מאוחר מדי להפוך את מסי לכוכב גם במדי נבחרת אבל בכל מקרה, המשיח אינו אינדיבידואל, הוא שחקן קבוצתי. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x