חסויות וזכויות שידור

נייקי החתימה את מייקל ויק. לא כולם מרוצים

ענקית הספורט העניקה לכוכב הפוטבול שריצה מאסר בגין מעורבותו בארגון קרבות כלבים חוזה לארבע שנים בשווי של עד 3 מיליון דולר. החתימה עוררה כעס ציבורי. האם זה חלק מאסטרטגיית השיווק של נייקי?

סוכנויות הידיעות 15:0003.07.11

כוכב ה-NFL מייקל ויק, שריצה עונש מאסר של 21 חודשים בכלא בגין מעורבותו בארגון קרבות כלבים, זכה בחוזה חסות גדול מנייקי. התפתחות שלא כולם מרוצים ממנה. לא נייקי  ולא ויק מוכנים לחשוף את פרטי ההסכם, אך על פי הערכות, מדובר בחוזה רב שנתי בגובה של עד 3 מיליון דולר.

מחאה נגד מייקל ויק. עברה לפייסבוק מחאה נגד מייקל ויק. עברה לפייסבוק צילום: אי פי אי

 

כתב חדשות CBS טוני גווידה מדווח שהמהלך מעורר המחלוקת הוא הימור מחושב מצד נייקי, שהמוטו שלה היה מאז ומתמיד "רק עשו זאת" (Just do it).

 

על ידי כך שהעניקה לויק חוזה חסות ארבע שנים לאחר שפיטרה אותו בעקבות שערוריית קרבות כלבים מכוערים, נייקי מוכיחה שהיא אוהבת לחיות על הקצה. "הם גם אוהבים מחלוקות, זה משאיר אותם מעודכנים חברתית, והעובדה שהוא מצליח עם האיגלס מחזקת את ההיגיון סביב הבחירה בו. הוא הולך למכור הרבה נעליים", מסבירה ברברה ליפרט, מומחית לפרסום.

 

בנייקי מקווים כי ויק ימכור גם חולצות ועוד פריטים. לאחר עשר שנים על הקווים, נייקי חוזרת לעשות עסקים עם ה-NFL, כספקית הבלעדית של ביגוד לליגה. ככל הנראה זו סיבה מספיקה כדי להמר על ויק.

 

"הסיפור עם מייקל ויק הוא חסר תקדים. זה מעולם לא קרה לפני כן ונייקי לוקחת סיכון קטן אך יש גם גמול גבוה אם זה יצליח להם", טוען מארק גאניס, נשיא Sportscorp.

 

יהיו פרטי החוזה אשר יהיו, העסקה מייצגת גאולה מסחרית עבור ויק, שנשלח לכלא בגין ארגון קרבות כלבים. לאחר שהושעה מה-NFL ויק היה מוקצה. אך קבוצת פילדלפיה איגלס החתימה אותו והוא הודה להם עם ביצועים מרהיבים בעונה שעברה.

 

בעוד שיש הטוענים ששילם את חובו לחברה, ארגון ASPCA חולק על דעתם. "עסקת חסות צריכה לייצג גם את ביצועיו של השחקן מחוץ למגרש... גאולה לוקחת שנים רבות", נכתב בהצהרה שפרסם הארגון.

 

ביום שישי ויק המשיך במאמציו לזכות בגאולה ושוחח עם ילדים בקייטנת פוטבול בבולטימור, ואמר כי המוטיבציה שלו היא "לעשות דברים אחרת".

 

בסוף השבוע גם נפתח קמפיין בפייסבוק הקורא להחרים את נייקי וכל חברה אחרת שתעניק חסות למייקל ויק. כמה מפורסמים הביעו את חוסר הסכמתם לגבי ההסכם של ויק עם נייקי באמצעות טוויטר, כך על פי קרינה אדלי מקנזי, zap2it.com.

 

ג'נה דיוואן, כוכבת פלייבוי צייצה: "אני מאמינה בסלחנות, אך זה לא אומר שעליי לתמוך בו כדמות מעוררת השראה".

 

כוכבת מגרש ביתי סופיה בוש הייתה ציורית יותר בטוויטר שלה: "נייקי החתימו את מייקל ויק!? זהו נגמר. איבדו לקוחה. לעולם לא אלבש שוב נייקי. אי אפשר לסלוח על התעללות בבעלי חיים. זה חולני, מעוות ולא נסלח להתאכזר ולהתעלל בחיה חסרת ישע".

 

שחקנית "המפץ הגדול" קיילי קווקו פרסמה בעמוד הטוויטר שלה: "נייקי יקרים, אני מאוכזבת". קיילי קווקו תומכת ב-Humane Society, ולמרבה העניין, מייקל ויק עובד עם Humane Society מאז שחרורו מהכלא, על מנת למנוע מילדים להתעסק בקרבות כלבים.

 

בשבוע שעבר העניק BET לויק את פרס "ספורטאי השנה", במימון רשת סאבווי, כך שהקמפיין בפייסבוק קורא גם להטיל חרם על BET וסאבווי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x