$
ספורט ישראלי

לבנת: אני ביקשתי מלידנשטראוס לבדוק את ההתאחדות לכדורגל

"לא הייתי רוצה להקים עוד ועדה שתשב שנתיים ואחר כך מה? לא רוצה לשלוף סתם", אמרה לבנת. במשרד המבקר החליטו לענות לבקשת השרה

כתב כלכליסט וכתב ynet 12:2927.06.11

פרשת "הכדור המרכזי" ממשיכה לעורר הדים בעולם הכדורגל הישראלי, אבל לא רק. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה הבוקר (ב') כי פנתה למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, במטרה שייחל לבדוק את ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה השונים החל מהעונה הקרובה.

 

במשרד המבקר החליטו לענות לבקשת השרה.

 

"לא הייתי רוצה להקים עוד ועדה שתשב שנתיים ואחר כך מה? לא רוצה לשלוף סתם", אמרה לבנת בראיון ל"ידיעות אחרונות" והוסיפה: "שני דברים עומדים לנגד עיניי: האחד הוא נושא דירקטורים מטעם הציבור, שאת זה אני בודקת מול היועצת המשפטית של המשרד ומול יו"ר מועצת ההימורים צחי פישביין, והשני הוא עניין הבעלות על הקבוצות, שמטופל על ידי המשטרה.

 

"בהתאחדות לכדורגל יש תקנון שקובע מי יכול להיות בעלים של קבוצות כדורגל, השאלה אם התקנון הזה מספיק והאם יש עליו פיקוח".

 

אתמול

פורסם על ידי משרד הספורט הקוד האתי - כללי האתיקה לספורט הישראלי. מטרת הקוד האתי, שגובש ביוזמת לבנת, הוא ליצור תשתית נורמטיבית אחידה המושתת על ערכים אתיים בסיסיים להתנהגות ספורטיבית של הוגנות, שקיפות ויושרה מעבר לכללים הפורמליים המחייבים בתחום הספורט.

 

גורמים בעולם הספורט הישראלי שיביעו התנגדות לקוד האתי, ימצאו שרת ספורט קשוחה במיוחד. "קיום הקוד יהווה תנאי סף לקבלת תמיכה ממשרד הספורט, כאשר גם מועצת ההימורים מתכוונת לאמץ אותו כתנאי לתמיכה כספית. לא נכפה את הקוד, אבל קבוצות יהיו תלויות בו כלכלית".

 

עדיין בנושא "הכדור המרכזי", הפועל פתח תקווה, שמעורבת עמוק בפרשה, תצטרך להגיש תוכנית תקציבית לבקרה התקציבית ולו עשויה להיות מורדת לליגת המשנה. הפועל כפר סבא, שהפסידה לפתח תקווה במשחקי המבחן, עשויה לתפוס את מקומה.

 

אוהדי הפועל פתח תקווה ייפגשו היום כדי לדון בנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x