$
ספורט ישראלי

הפועל פתח תקווה: הוטו תוצאות משחקי ליגה ומשחקי אימון?

שני בעלי הקבוצה נחקרו במשך שעות ארוכות במפלג ההונאה והעבירו את הלילה במעצר. היו"ר דני לוי במעצר בית

כתב כלכליסט וכתב ynet 12:3921.06.11

שני בעליה של הפועל פתח תקווה נחקרו במשך שעות ארוכות במפלג ההונאה והעבירו את הלילה במעצר. תומר סיני נחשד בקבלת דבר במרמה וסחיטה באיומים, גל חצור נחשד בעריכת חוזים כפולים ומתן שוחד. יו"ר העמותה, דני לוי, זומן למתן עדות ושוחרר למעצר בית. 

 

בין השאר, במשטרה

חושדים שהוטו משחקי ליגה ואפילו משחקי אימון נגד קבוצות מחו"ל.  

  

סיני וחצור, השוהים בבית המעצר 'הדרים' שבשרון, יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. סיני עצור בחשד לקבלת דבר במרמה, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים וחשדות נוספים, בעוד שחצור חשוד בעריכת חוזים כפולים, הטיית משחקי אימון ומתן שוחד.

 

במשטרה טענו: "החקירה עדיין נמשכת, כך שלא ניתן להעביר פרטים ממנה. כל מידע שייצא לתקשורת מזיק לחקירה ובסופה הכל יהיה ברור". בעבר נחקרו בעלי תפקידים נוספים של הקבוצה - המנכ"ל אפי צפריר, הקשר יניב לוזון והמאמן לשעבר יובל נעים, שנשאל על 200 אלף שקל שקיבל מהמועדון, ככל הנראה כפיצוי על עזיבתו.

 

יו"ר העמותה, דני לוי, זומן גם הוא למתן עדות, אך שוחרר ממנה לאחר מכן למעצר בית עד יום שישי הקרוב וזאת על מנת שלא לשבש את המשך החקירה. מקורבים לנחקרים אמרו: "אין בזה שום דבר. אנחנו בטוחים שמחר הם כבר יילכו הביתה".

 

גם במועדון הפועל פ"ת שמעו על החקירה. גורם בקבוצה אמר: "אנשים נוספים קיבלו זימונים דומים". בצל הפרשה ובצל אי הוודאות הכלכלית סביב המועדון ייפגש מחר מאמן הקבוצה, גילי לנדאו, עם ראשי ומאמני קבוצת הנוער בנושא שחקני בית שיצטרפו לסגל בעונה הבאה.

 

בקבוצה לא שוררת אופטימיות לגבי המצב הכלכלי, שככל הנראה מרחיק משקיעים פוטנציאלים. זאת, אחרי שבעלי הקבוצה הצהירו שהם מעוניינים לעזוב.

 

בשל כך, סביר להניח שלא מעט שחקני בית שסיימו את גיל הנוער ימלאו את סגל הקבוצה, דבר שתואם גם את משנתו של המאמן. לנדאו יצרף ככל הנראה את עדן ויינשטיין, דורון מלמד, אפרים בוגלה, וייתכן שעוד מספר שחקנים נוספים.

 

תגובת ההתאחדות לכדורגל בעניין הפועל פ"ת: "ההתאחדות לכדורגל עוקבת באופן רציף אחר החקירה בעניינה של הפועל פ"ת, בעליה ומנהליה. אנו מתעדכנים הן באמצעות משרד החקירות ויצמן יער ופועלים גם לקבלת מידע ע"י גורמי אכיפת החוק המוסמכים לכך. במקרים בהם מדובר בחשדות לעבירות פליליות, מחוייבת ההתאחדות להמתין עד לקבלת ממצאי החקירה הסופיים ומיצוי ההליכים בטרם תוכל לפעול".

 

עדכון:

 

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, איטה נחמן, האריכה היום (ג') בחמישה ימים את מעצרם של ראשי קבוצת הפועל פתח תקווה בכדורגל, תומר סיני (32) וגל חצור (40).

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x