$
רכישות

האם מנצ'סטר יונייטד תונפק בבורסה של הונג קונג?

"הסאנדיי טיימס" מדווח שהבעלים של מנצ'סטר יונייטד מעוניינים להפוך את הקבוצה לציבורית, שש שנים לאחר שרכשו אותה בכ-800 מיליון ליש"ט. ההערכות הן שהקבוצה יכולה להיות מונפקת לפי שווי של 1.7 מיליארד ליש"ט

סוכנויות הידיעות 15:4612.06.11

"הסאנדיי טיימס" מדווח היום (א') כי הבעלים של מנצ'סטר יונייטד, משפחת גלייזר, מעוניינים להנפיק את הקבוצה בבורסה של הונג קונג.

 

לפני שש שנים רכשה משפחת גלייזר את מנצ'סטר יונייטד, שנסחרה בבורסה של לונדון, והפכה אותה לחברה פרטית. אך היום מדווח "הסאנדיי טיימס"
שהגלייזרים מנהלים שיחות עם מספר בנקי השקעות במטרה לבדוק אפשרות העברת הקבוצה לידיים ציבוריות.ההערכות הן שהקבוצה יכולה להיות מנופקת על פי שווי של 1.7 מיליארד ליש"ט - סכום הגבוה פי 2 מאשר השווי לפיו רכשו גלייזרים את הקבוצה ב-2005 (כ-800 מיליון ליש"ט).

 

הבחירה בבורסה של הונג קונג נובעת מתוך הערכה ששווי הקבוצה שם יהיה גבוה יותר בהשוואה להנפקה בבורסה בלונדון.

 

משפחת גלייזר רואה באופציה של הנפקה בבורסה כאופציה מכניסה יותר עבורם בכל הקשור למכירת המועדון. בשנים האחרונות הקבוצה מסיימת בהכנסות שיא אך לא מצליחה להימנע מהפסדי ענק שנובעים מהחובות שנקשרו למועדון במעבר לידיי הגלייזרים.

 

לאחרונה דווח כי חברת קטאר הולדינגס מעוניינת במועדון ונמצאת במשא ומתן על רכישתו ב-1.5 מיליארד ליש"ט. מקורות בבורסה האנגלית טוענים כי קטאר הולדינגס שוקלים להגיש הצעה נוספת - אך הבעלים לא מוכנים כעת להקשיב להצעות ויתרכזו בהנפקת המועדון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x