$
חסויות וזכויות שידור

צריך לקחת את הגביע מפיפ"א

הנבחרות הגדולות צריכות להקים גוף שימכור את זכויות השידור והספונסרשיפ לטורניר ביניהן ולשמוט את הקרקע מתחת לגוף המושחת ביותר בספורט העולמי. דעה

אוריאל דסקל 15:4930.05.11

פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמי, השעתה שני בכירים ביותר בארגונה בחשד לשחיתות הקשורה לבחירות הפנימיות. ספ בלאטר, שגם כן היה חשוד במעשים לא אתיים, נותר נקי לחלוטין, כביכול, מהפרשה שהסעירה את ארגון הכדורגל העולמי מספר ימים לפני הבחירות שיערכו בו ביום רביעי.

 

מוחמד

בין חמאם, שהיה מועמד לנשיאות והחליט לפרוש, וג'ק וורנר, יו"ר התאחדות הכדורגל של הקאריביים, הושעו לחודש לפחות עד סיום החקירה, שתבדוק אם בין חמאם הציע שוחד כדי לקנות את הקולות של הקאריביים במרוץ שלו נגד בלאטר. אגב, הנשיא המכהן ב-13 השנים האחרונות יזכה בוודאות בבחירות שייערכו ביום רביעי, מאחר שאין לו מתחרים.

  

אין לצפות שבכך באה הפרשה לסיומה. יש תיאוריות קונספירציה רבות וג'ק וורנר כבר משחרר פרטים עסיסיים כדי להילחם בהשעיה. הוא כבר פרסם מייל בו ג'רום ואלקה, מזכ"ל פיפ"א, הודיע לו באי-מייל פרטי כי "קטאר קנו את המונדיאל". וורנר עוד יוציא את כל הכביסה המלוכלכת החוצה. יהיה מעניין.

 

כולם כבר יודעים שפיפ"א רקובה עד לשד עצמותיה ובגלל המערכת המעוותת הזאת, הסיכוי לרפורמה רצינית קטנים ביותר. ולכן, הגיע הזמן שהנבחרות הגדולות ישתחררו מפיפ"א ויקימו אלטרנטיבה טובה יותר מהמונדיאל של פיפ"א – האירוע היחיד שמכניס סכומים אדירים להתאחדות הכדורגל המושחתת הזאת.

 

אנגליה, ספרד, צרפת, גרמניה, פורטוגל, הולנד ומדינות אירופאיות אחרות ביחד עם מדינה או שתיים מאפריקה, ארה"ב ומקסיקו צריכת לייצר גוף שימכור את זכויות השידור והספונסרשיפ לטורניר שיאורגן במקביל לרוסיה 2018 וקטאר 2022.

 

יהיה קשה לצרף את ברזיל וארגנטינה לארגון החדש בגלל הראשים הבעייתיים של התאחדויות הכדורגל הללו, אבל הגוף החדש יכול לצרף את יפן וסין ולהשאיר את פיפ"א עם קטאר וטרינידד וטובאגו. בהצלחה לפיפ"א למכור זכויות שידור וספונסרשיפ לסדרת משחקים בין דג'יבוטי נגד ניו זילנד, רוסיה נגד צ'ילה או ארגנטינה נגד ליטא.

 

ממשלות וספונסרים לא יכולים ולא רוצים להעביר את פיפ"א רפורמה רצינית. אבל ההתאחדויות הגדולות יכולות וצריכות לאיים עם קיום טורניר נפרד ועצמאי מהגוף המושחת ביותר בספורט העולמי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x