$
ספורט עולמי

ברצלונה: בצד אחד של העיר חוגגים, בצד השני מקצצים

בעוד ברצלונה ממשיכה לחגוג את הניצחון הגדול על מנצ'סטר יונייטד ואת הזכייה בגביע אירופה, בקבוצה השנייה של העיר – אספניול – האווירה קצת פחות אופטימית

רונן וודלינגר 13:5230.05.11

בעוד ברצלונה ממשיכה לחגוג את הניצחון הגדול על מנצ'סטר יונייטד ואת הזכייה בגביע אירופה, אצל הקבוצה השנייה של העיר – אספניול – האווירה קצת פחות אופטימית.

 

בסוף השבוע האחרון אישרה הוועדה האדמיניסטרטיבית של אספניול את תקציב הקבוצה לשנת 2011-2012. התקציב, שיעמוד

על 47 מיליון יורו, נמוך בחמישה מיליון יורו מזה שהיה לקבוצה בעונה האחרונה, שבה סיימה את הליגה במקום השמיני. נשיא המועדון, דניאל סאנצ'ס ליברה, כבר התחייב בסוף השבוע כי למרות הקיצוץ, הקבוצה תרכוש שחקנים בפגרת הקיץ, אבל הבהיר שכדאי לאוהדים לשמור על ציפיות צנועות.

 

לא ברור עדיין מעמדו של בן סהר, אך על פי הערכות יוצע למכירה על ידי הקבוצה.

 

בתוך כך – עם או בלי קשר למצב הפיננסי – כינס אתמול ליברה מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה רמז על כוונתו לעזוב את התפקיד לאחר 14 שנים. "ההחלטה שלי כבר סגורה במאה אחוז", אמר הנשיא, אבל סירב להצהיר באופן רשמי כי הוא מתפטר.

 

אם וכאשר זה יקרה, יורשו בתפקיד צפוי להיות סגן הנשיא, ראמון קונדאל, שהוא מספר שתיים אחרי ליברה גם מבחינת כמות המניות שהוא מחזיק במועדון. אגב, אין זו הפעם הראשונה שבה ליברה, שאמור היה לכהן בתפקיד עד 2015, מאיים בהתפטרות, ואין ספק שלמרדף הקבוע והכמעט חסר תוחלת של המועדון אחרי איזון כלכלי יש חלק בכך.

 

לגבי "דני", כפי שהוא מכונה בספרד- העובדה שהוא בעל המניות המרכזי וגם הערב הראשי לחובות המועדון, הרי שעזיבת התפקיד לא תשחרר אותו מהקשר ההדוק לבעיות הכלכליות של הבלאנקיאסול. כדאי לציין שאספניול, בדומה למרבית קבוצות הליגה, מתבססת על מודל של חברה בעלת חבות מוגבלת (בספרדית Sociedad anónima deportiva או בקיצור s.a.d). במסגרת זו ישנם למועדון בעלי מניות, אף שהחברה אינה נסחרת בבורסה.

 

אספניול נאבקת מזה שנים כדי לשמור את הראש מעל למים מבחינה תקציבית. בין השאר, הקבוצה היא חלק ממועדון ה-G6 – קבוצה של ששה מועדונים בספרד שמתנגדות להסכם חלוקת הכספים מזכויות שידור שאמור להיכנס לתוקפו ב -2015. לטענת הקבוצות המורדות, ההסכם הצפוי ישאיר את המצב האי-שיוויני בליגה על כנו, כיוון שהוא שומר על פער הכנסות עצום בין שתי הגדולות - ריאל מדריד ובארסה – לבי שאר הקבוצות.

 

יהיה מי שיהיה הנשיא הבא של אספניול, תהיה לו הרבה עבודה כדי לקרב את המועדון קצת יותר בכיוון של היריבה העירונית, שהיא גם אלופת אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x