$
עסקי ספורט

בוטלה השביתה בליגת הכדורסל: נמנע נזק של 6 מיליון שקל

אם האיום של קופל לסיים את הליגה בעקבות שביתת השחקנים שנדחתה, המנהלת היתה מפסידה 2 מיליון שקל באופן מיידי ועוד 4 מיליון שקל מאי קיום הפיינל-פור

אביתר לנג 13:0313.04.11

לפי בדיקת "כלכליסט" הבוקר (ד') עולה כי בעקבות הסרת איום השביתה בליגת הכדורסל, נמנע ממנהלת הליגה נזק של 6 מיליון שקל. אם השביתה היתה יוצאת לדרך והאיום של אבנר קופל לסיים את הליגה היה יוצא לפועל, המנהלת היתה מפסידה כ-2 מיליון שקל שהיו אמורים להיכנס אליה כחלק מתשלומים חודשיים של ספונסרים. בנוסף, ביטול אירוע הפיינל-פור היה מונע מהמנהלת הכנסות של כ-4 מיליון שקל - 1.5 מיליון שקל מספונסרים ועוד 2.5 מיליון שקל הכנסות מכרטיסים.

 

גורמים במנהלת אישרו את הסכומים וטענו כי המשך התנהלותה של הליגה כסדרה תביא אותה לשיא ההכנסות הגדול ביותר מאז הוקמה.

 

כזכור, אמש בוטלה שביתת השחקנים שתוכננה למחזור הערב בליגת העל בכדורסל. אמש נפגשו יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל, ויו"ר ארגון השחקנים, ניר
אלון,
לפגישה בה הגיעו להבנות בנוגע להמשך חוקי הליגה בשנים הקרובות, מה שהביא להפסקת סכסוך העבודה שהכריז ארגון השחקנים.

 

השניים, בתיווכו של עו"ד שלמה יצחקי הממונה על הסכמי השכר במשרד התמ"ת, ישבו ודנו בהתפתחויות של השבוע האחרון וניסו להגיע לפשרות אחרי שניסיונות קודמים עלו בתוהו. המנהלת, כאמור, דרשה לצמצם את מגבלות החוק הרוסי ולהפחית את מספר הישראלים שמחוייבים להימצא על המגרש מ-2 ל-1 בלבד. ארגון השחקנים, לעומת זאת, דרש לכל הפחות להאריך את תוקף החוק.

 

אחרי פגישה בת מספר שעות החליטו הצדדים כי כצעד בונה אמון ראשון, אלון יסיים את סכסוך העבודה ויסיר את איומי השבתת הליגה.

 

בנוסף קבעו הצדדים להמשיך ולהתדיין ביניהם בנוגע לחוקי הליגה בשתי העונות הקרובות ואם לא יגיעו לעמק השווה עד לתאריך 10 ביוני, יצטרך דירקטוריון מנהלת הליגה להכריע בין שתי אופציות בלבד: הראשונה היא ש"החוק הרוסי" ישאר במתכונתו הנוכחית כפי שהיה בשנים האחרונות, והשנייה היא רישומם של ארבעה זרים בלבד בטופס המשחק - אופציות שנוטות כל אחת עם אחד מן הצדדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x