עסקי ספורט

שמעון מזרחי זכה בפרס ישראל בתחום הספורט

האיש שהפך את מכבי ת"א לאימפריה בכדורסל האירופי, והוביל את הקבוצה לשליטה מוחלטת בישראל, יקבל את הפרס היוקרתי בארץ: "יצר דפוסי מינהל חדשים". בראש הוועדה שבחרה להעניק את הפרס עמד טל ברודי. מזרחי: "מרגיש נהדר, אנשים יודעים להעריך את התרומה שלי"

כתב כלכליסט 18:1709.03.11

גדעון סער, שר החינוך, הודיע היום (ד') כי שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב, הוא חתן פרס ישראל בתחום הספורט לשנת תשע"א.

 

בנימוקיה למתן הפרס, ציינה הוועדה כי "מזרחי יצר דפוסי מינהל חדשים בתחום הספורט. פעילותו הממושכת שנעשתה בהתנדבות לאורך שנים רבות, הובילה להגברת

המודעות הציבורית לענף הכדורסל תוך הקפדה על רמת ניהול גבוהה ואיכותית בספורט הישראלי.

 

"כמו כן, היא הביאה להישגים יוקרתיים ברמה הלאומית והבינלאומית. פעילותו הציבורית של עו"ד מזרחי בפורומים לאומיים ובינלאומיים העלתה את קרנו של הספורט הישראלי בכלל וענף הכדורסל בפרט".

 

בראש הוועדה עמד שחקן מכבי תל אביב לשעבר, טל ברודי והשתתפו בה האתלטית האולימפית לשעבר אסתר רוט-שחמורוב וראש המחלקה המקצועית של הוועד האולימפי, גילי לוסטיג.

 

"אני מרגיש נהדר, בכל זאת מישהו מעריך את הפעילות שלי במשך 42 שנה", הודיע מזרחי. "לא עשיתי אף פעם דברים על מנת לקבל פרס, אבל זה כיף שמעריכים אותך. זה בהחלט נותן מוטיבציה להמשיך עוד הרבה שנים, כי מסתבר שבסופו של יום אנשים יודעים להעריך את התרומה שלך".

 

מזרחי החל את פעילותו במכבי תל אביב החל ב-1969. בקיץ של אותה שנה, כאשר יו"ר המועדון ישראל גורל ז"ל פרש לעיסוקים אחרים, התבקש מזרחי להתמנות לתפקיד "לתקופה קצרה". תקופה זו נמשכת כבר למעלה מ-40 שנה, כאשר בכל השנים משמש מזרחי בתפקיד בהתנדבות. בתקופה זו זכתה הקבוצה ב-38 אליפויות, 30 גביעי מדינה ו-5 גביעי אירופה.

 

מזרחי ממלא גם את התפקידים הבאים: מ"מ בכיר של יו"ר איגוד הכדורסל, חבר הוועד האולימפי, חבר הנהלת מכבי ישראל והאחראי על אגף הכדורסל, חבר בוועדה המשפטית של פיב"א ובוועד המנהל של היורוליג. כמו כן, נבחר לכהן כנשיא הכבוד של המכביה ה-18, שנערכה ב-2009

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x