$
עסקי ספורט

אחרי לילה משוגע: טורס עבר לצ'לסי תמורת 50 מיליון ליש"ט

ליברפול השתמשה בכסף כדי להביא את אנדי קארול מניוקאסל ב-36 מיליון ליש"ט. שתי הקבוצות הוציאו 150 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים בחלון העברות

סוכנויות הידיעות 09:1401.02.11

צ'לסי שברה את שיא העברות הבריטי עם החתמתו של פרננדו טורס ב-50 מיליון ליש"ט. טורס בן ה-26 יזכה בצ'לסי למשכורת של 175 אלף ליש"ט לשבוע לאורך חמש שנים (45 מיליון ליש"ט בסך הכל). מדובר בשיא ההעברות הבריטי בכל הזמנים.

 

 עדיין לא ברור איך צ'לסי, שאמש דיווחה על הפסד

של יותר מ-70 מיליון ליש"ט בעונת 2009/10 תעמוד בהתייחבויות של הפייר פליי הפיננסי. בנוסף לטורס, תרכוש צ'לסי את דויד לואיש עבור עסקה בשווי 26.5 מיליון ליש"ט. בנפיקה תקבל עבור בלם נבחרת ברזיל את שחקן צ'לסי הצעיר נמנייה מאטיץ' (מוערך ב-5 מיליון ליש"ט) ו-18 מיליון ליש"ט בתשלום ראשון. ב-2013 תקבל 3.5 מיליון ליש"ט נוספים.

  

המעבר של טורס מליברפול לצ'לסי הוביל לטירוף מערכות אמש, היום האחרון של שוק העברות השחקנים. ליברפול, תחת לחץ למצוא מחליף לטורס, רכשה את אנדי קארול, חלוץ ניוקאסל, עבור 36 מיליון ליש"ט. קארול הוא החלוץ השני שהגיע לליברפול ביום האחרון של חלון העברות. הקבוצה שנרכשה על ידי NESV רכשה גם את לואיס סוארס מאייאקס עבור 22.8 מיליון ליש"ט. בסך הכל הוציאו ליברפול וצ'לסי על שחקנים חדשים 150 מיליון ליש"ט.

  

מלבד הפעילות של צ'לסי וליברפול, חלון ההעברות היה די שקט. טוטנהאם ניסתה ולא הצליחה לרכוש שחקנים, אסטון וילה רכשה את דארן בנט ב-24 מיליון ליש"ט מסנדרלנד. ארסנל ומנצ'סטר יונייטד גם לא רכשו שחקנים. מנצ'סטר סיטי הוציאה 27 מיליון ליש"ט על אדי דז'קו אבל הפעילות של רוב הקבוצות בשוק העברות ירד. כך היה גם בשאר אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x