$
עסקי ספורט

שוק ההימורים על הסופרבול: 90 מיליון דולר

ההימורים בלאס וגאס על משחק הסופרבול עשויים לטפס ל-90 מיליון דולר, בעקבות המפגש בין שתי הקבוצות הפופולאריות והמצליחות ביותר בליגת ה-NFL. בינתיים בדאלאס קיים חשש שאין מספיק חשפניות בעיר לקראת הסופרבול

בלומברג 14:3630.01.11

ההימורים בלאס וגאס על משחק הסופרבול עשויים לטפס ל-90 מיליון דולר, לראשונה מזה שלוש שנים, בעקבות המפגש בין שתי הקבוצות הפופולאריות והמצליחות ביותר בליגת ה-NFL.

 

קבוצת גרין ביי פאקרס זכתה במספר שיא של 12 אליפויות ליגה, כולל 3 זכיות בסופרבול, בעוד ש-6 הזכיות של פיטסבורג סטילרס בסופרבול, הן יותר משל כל קבוצה אחרת. הפאקרס הם הפייבוריטים ביחס של 2-1.5 לזכות במשחק שייערך ב-6 בפברואר באצטדיון הקאובויס בארלינגטון טקסס.

 

בשל היחס הקרוב, הפופולאריות של הקבוצות המשתתפות וההתאוששות הכלכלית, הסכום הכולל של ההימורים החוקיים ב-176 סוכנויות ההימורים של נבאדה צפוי להתקרב לשיא של 94.5 מיליון דולר שנרשם לקראת הסופרבול של 2006, ולעקוף את 82.7 מיליון הדולר של שנה שעברה כשהניו אורלינס סיינטס גברו על אינדיאנפוליס קולטס.

   

ארון רוג'רס, הקוורטרבק של גרין ביי פאקרס ארון רוג'רס, הקוורטרבק של גרין ביי פאקרס צילום: MCT

 

"אנחנו צפויים לחוות בזינוק גבוה השנה", אומר ג'יי רוד, מנהל הימורי הספורט ב-MGM מיראז' בלאס וגאס. "אני לא חושב שנשבור את השיא, אך סכומים של 89 מיליון דולר או 90 מיליון דולר הם בהחלט ריאליסטיים. זו תהיה עלייה חזקה במיוחד."

  

לאחר ארבעה משחקי סופרבול רצופים שרשמו הימורים הגבוהים מ-90 מיליון דולר בנבאדה בין 2005 ל-2008, משחק האליפות לא הצליח לטפס חזרה לרמה זו בשנתיים האחרונות, כך על פי נתוני וועדת הפיקוח על ההימורים של נבאדה.

  

הניצחון 10-21 של הסטילרס על סיאטל סיהוקס לפני חמש שנים, הציב את השיא להימורי סופרבול בנבאדה, והן נותרו אחת הקבוצות הפופולאריות ביותר בקרב אוהדי ומהמרי ה-NFL. הסטילס דורגו במקום הרביעי בסקר המקוון של האריס מ-2010 של הקבוצות הפופולאריות ביותר בליגה, מקום אחד מאחורי הפאקרס.

 

"יש לנו פה שתיים מהקבוצות האטרקטיביות ביותר שאפשר רק לבקש", אומר ג'ימי וואקרו, מנהל הספורט בסוכנות ההימורים לאקי'ס רייס. "אני אופטימי שנעקוף את ההימורים שנערכו בשנה שעברה במדינה, ואף חושב שנעקוף את ה-90 מיליון דולר. יש מסורת נהדרת ואהדה לשתי הקבוצות."

 

רק אחוז מסך ההימורים

 

פרנק סטרשלי, אנליסט בכיר בוועדת הפיקוח על ההימורים של נבאדה, אומר כי העליות בהכנסות המדינה מהימורים בששת החודשים האחרונים ביחד עם היחס הצפוף ביותר מזה 27 שנים יעזרו גם כן לייצר עלייה בהימורים.

 

"שלושת הגורמים הללו כולם חיוביים, והם בהחלט יעזרו לעקוף את ההימורים של שנה שעברה", אומר סטרשלי, שסירב להעריך את מה יהיה הסכום הכולל. "קשה מכיוון שלא יודעים אילו הימורים בחמש ספרות או שש ספרות יתבצעו."

 

הסופרבול הוא המשחק שזוכה להימורים הגבוהים ביותר בארצות הברית בכל שנה, וברחבי העולם ההימורים עשויים לטפס ל-10 מיליארד דולר, כך על פי RJ בל, נשיא אתר Pregame.com. פחות מ-1% מהסכום הכולל מגיע בצורת הימורים חוקיים בלאס וגאס, כשאתרי הימורים מחוץ לארצות הברית גורפים מאות מיליוני דולרים. הפאקרס והסטילרס הן שתי הקבוצות הפופולאריות ביותר בקרב המהמרים בפלייאוף של ה-NFL.

 

"יש לנו פה משחק טוב , ולמען האמת משחקי הפלייאוף היו קשים למדי עבורנו, כך שהרבה אנשים הרוויחו," אומר רוד מהמיראג'. "כך שאני בטוח שיהיה להם די והותר כסף להשקיע מחדש במשחק הזה."

  

ובינתיים בדאלאס...

  

אנשים מכל רחבי ארצות הברית יטוסו השבוע לדאלאס כדי ליהנות. אולם נכון לעכשיו לא נראה שהעיר מוכנה למשימה.  מנהל של אחד ממועדוני החשפנות בעיר טוען שלדאלאס חסרות כ-10,000 חשפניות כדי לעמוד בביקוש מצד הלקוחות החוגגים.

 

בהתחשב בכך שבדאלאס יש כ-60 מועדוני חשפנות, הרעיון של הוספת 120 חשפניות נוספות לכל מועדון נראה מוגזם מעט. אף על פי כן, העיר מצפה ל-300 אלף תיירים עבור אירועי הסופרבול, ומועדוני החשפנות בהחלט ייהנו מהכסף הנוסף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x