$
עסקי ספורט

משוק העברות: דז'קו מתלבט, רונלדיניו מחפש ופרגי כועס

אין הרבה פעילות בשוק העברות השחקנים אבל פרגוסון ממשיך את המאבק שלו בסוכנים, רונלדיניו ממשיך בחיפושי הקבוצה, מנצ'סטר סיטי ממשיכה ללחוץ וליברפול בכלל בונה על מציאת מנג'ר חדש בחורף

אוריאל דסקל 19:2503.01.11

סר אלכס פרגוסון הביע שוב את תסכולו מתפקידם המכריע של סוכני כדורגל בכדורגל העולמי. בשיחה עם תוכנית ספורט ב-RTE רדיו 1 ציין פרגוסון שלחלק מהסוכנים יש "דמיון מפותח ביותר" וחשף חלק מהדרישות שהם הגישו למועדון.

 

פרגוסון חשף כי סוכן אחד דרש תשלום על כל שער שלקוחו, חלוץ כובש שערים. פרגוסון, שדרש מההנהלה לסרב להצעה הזו: סיפור: "אמרתי לו: 'אתה יכול להזכיר לי למה אנחנו קונים את השחקנים בכלל? כן, זה בגלל שהוא כובש שערים'. זה מה שאנחנו צריכים לעמוד מולו, לא ייאמן". פרגוסון סיפר גם כי סוכן דרש מספר דירות כדי להבטיח את חתימת הלקוח שלו במנצ'סטר יונייטד.

 

"אני מתעצבן מזה שמנג'רים אחרים מתקשרים אליי ואומרים לי שהשחקן הזה והזה דורש מיליון ליש"ט לשנה – ואני לא מדבר על שחקנים גדולים, אני מדבר על שחקנים שלא יכולים לשרוך את הנעליים של שחקני המילואים. הדרכים בהן חלק מהסוכנים עובדים משיגים להם חוזים כאלה. ביונייטד אני מאמין שלרוב השחקנים מגיע מה שהם מרוויחים – הם משחקים מול 75 אלף איש כל שבוע, הם מצליחים באמת, מקצוענים כנים. הם מייצרים משהו על המגרש ומביאים אנשים לאצטדיון. מגיע להם. אבל יש כמה שחקנים שמקבלים כמויות אדירות של כסף ואני לא יודע למה".

  

פרגוסון, בהמשך ישיר למאבקו עם סוכנו של וויין רוני פול סטרטפורד, שלפיו אחראי לכך שרוני דרש לעזוב את המועדון מוקדם יותר העונה. "אני חושב שרוני לקח עצה גרועה וכשראה את האימפקט של הדרישה שלו עליי ועל האוהדים הוא הבין שהוא עשה טעות גדולה". את סטרפורד, לו יש יחסים מתוחים עם פרגוסון מאז שלקוחו אנדי קול חתם מניוקאסל, כינה הסקוטי כ"לא האיש הכי פופולארי בעולם – במיוחד לא במועדון שלנו".

 

אגב, פרגוסון כלל לא עובד מול סוכנים. "אני לא מתמודד איתם, דיוויד גיל המנכ"ל עושה את זה – וזה עבודה קשה. לחלקם יש דמיון מפותח במיוחד".

 

 

אדין דז'קו. סיטי בחורף או יובנטוס בקיץ? אדין דז'קו. סיטי בחורף או יובנטוס בקיץ? צילום: אי פי אי

 

אפרופו דמיון של סוכנים. לפי הדיווחים הבוקר רונלדיניו, שחקן מילאן, היה קרוב לחתום בבלקבורן, הקבוצה האנגלית שנרכשה על ידי ונקי, מעצמת העופות ההודי. באיטליה וגם בחשבון הטוויטר של ונקי פורסם כי הברזילאי קרוב לחתום על הסכם בשווי 7.2 מיליון יורו לשנתיים בקבוצה. רוברטו דה אסיס, סוכנו ואחיו של רונלדיניו, גם אישר כי בלקבורן מעוניינת באחיו. אבל היום בצהריים ונקאטש ראו, מנהל בכיר בונקי, הודיע ש"הכל שטויות". "זה לא נכון העניין הזה עם רונלדיניו", אמר ראו. "אין שום עניין בכל והכל שמועות". ראו הוסיף: "אנחנו רוצים להביא איכות לבלקבורן".

 

יותר כסף יותר צרות. במנצ'סטר סיטי מתקשים לסגור את עסקת העברתו של אדין דז'קו. וולפסבורג הסכימה למכור את החלוץ עבור סכום כולל בונוסים של כ-35 מיליון יורו. הוא, תחילה, הסכים לחתום על חוזה ששווה 150 אלף ליש"ט בשבוע ולאחר מכן הצליח לכופף את מנצ'סטר סיטי שתשתלם לו 170 אלף ליש"ט בשבוע – אבל זה לא נגמר כאן. למרות שאין לאף קבוצה יכולות להתחרות עם הסיטי מבחינת סכומים שמציעים לו – דז'קו לא ממש רוצה לעזוב את הבונדסליגה לאנגליה. הוא מעדיף להישאר בגרמניה או לעבור לאיטליה. לכאן נכנסות באיירן מינכן ויובנטוס, שלא מעוניינות לרכוש את החלוץ כיום אבל כן בקיץ. דז'קו, שעזב עם וולפסבורג למחנה אימונים, יצטרך להחליט אם הוא מוותר על הכסף הגדול כדי להמשיך לאן שהוא רוצה להמשיך את הקריירה שלו. בסופו של דבר, מנצ'סטר סיטי תצטרך להוציא, כנראה, עוד כסף כדי להבטיח את החלק בפאזל שחסר לה, לפי טענת הצוות המקצועי, כדי לזכות באליפות. זה לא היה קורה אם לא כולם היו יודעים שלא איכפת לה לשלם כמה שצריך.

 

בינתיים בליברפול. הבעלים החדשים של הקבוצה, NESV, לא מחפשים שחקנים. הם מחפשים מאמן. רשימת המועמדים להחליף את רוי הודג'סון ארוכה ומסתמנת כמעניינת במיוחד. ראלף ראגניק, שעזב את הופנהיים בגלל מכירתו של גוסטאבו לבאיירן מינכן, מועמד ועוד כמה מאמנים מסוגו (כלומר פרופסורים צעירים יחסית של המשחק). יורגן קלופ של דורטמונד ואנדרה וילאש בואש מפורטו מועמדים גם. דידייה דשאן מוזכר כמועמד. האם הודג'סון יכול להמשיך ככה? כנראה שלא ולכן קני דלגליש עשוי להחליפו עד לקיץ. המטרה הסופית של NESV היא למצוא את "ת'יאו אפשטיין" של הכדורגל. אפשטיין מונה על ידי NESV להיות הג'נרל מנג'ר הצעיר בהיסטוריה (29) שהוביל את הרנסנס של בוסטון רד סוקס, מוסד ספורט וותיק, מכובד אך מיושן. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x