$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: חוזה חסות ענק לאולימפיאדת ריו 2016

וגם: דו"ח מיוחד מראה שרק אנגליה וארה"ב יכולות להביא לפיפ"א רווחי שיא מהמונדיאל; ווסטהאם דורשת פיצויי ענק מהתאחדות הכדורגל האנגלית; אוהדי הפועל רמת גן דורשים פגישה עם ההנהלה ועוד

סוכנויות הידיעות 15:5530.11.10

הבנק השני הגדול בברזיל, ברדסקו (Bradesco) חתם על הסכם חסות עם הוועדה המארגנת של אולימפיאדת ריו דה ז'נרו 2016. ההסכם של הבנק עם ריו 2016 הוא הראשון של האולימפיאדה עם ספונסר מקומי, ולפי הערכות שווה בסך הכל על 320 מיליון דולר (570 מיליון ריאל). התשלום יועבר במזומן אך גם

בשירותים פיננסים. "זו השותפות הראשונה של ריו 2016 והיא מראה שיש פלטורמה למותג להגיע לציבור ולעזור לעסקיו", אמר קרלוס נוזמן, נשיא הוועדה המארגנת של ריו 2016.

   

ההחלטה מתקרבת. לפי דו"ח של חברת מקינזי (McKinsey & Co) הצעות אירוח המונדיאל של אנגליה (ל-2018) ושל ארה"ב (2022) הן היחידות שעומדת בציפיות ההכנסות שפיפ"א רוצה למונדיאלים שלה. המחקר של מקניזי תומך בניתוח הטכני של פיפ"א שפורסם בנובמבר, ומראה שההכנסות שייצרו מונדיאלים באנגליה ובארצות הברית יהיו גדולות פי כמה וכמה מההכנסות שייווצרו מאירוח המונדיאלים במקומות אחרים.

   

עדיין באנגליה 2018. כחלק מפעולות היח"צ של אנגליה 2018 התפרסם דו"ח על שיעור המעצרים של האוהדים באנגליה, לפיו נרשמה ירידה של 10% בהשוואה לעונה הקודם. בעונה שעברה נרשמו 1,255 מעצרים בסך הכל, וב-70% מהמשחקים שכוללים אוהדים וולשים או אנגלים לא נרשמו מעצרים כלל. אף אוהד אנגלי לא נעצר במהלך גביע העולם בדרום אפריקה השנה, בהשוואה ל-950 אוהדים בריטיים שסולקו מבלגיה במהלך יורו 2000.

 

קבוצת הפרמיירליג שבמשחקיה נרשמו הכי הרבה מעצרים היא ניוקאסל (105 מעצרים), אחריה ווסטהאם (91) ובמקום השלישי וולבס משחקי הבית של פולהאם הם "הרגועים" ביותר עם 6 מעצרים בלבד בכל העונה שעברה.

  

פיצויים. ווסטהאם תדרוש פיצויים בסך 10.5 מיליון ליש"ט מהתאחדות הכדורגל של אנגליה בעקבות פרישתו של דין אשטון. אשטון, חלוץ ווטסהאם, נפצע במהלך משחק של נבחרת אנגליה ב-2009 ולפי הדיווח של "הסאן" תחפש ווסטהאם תשלום פיצויים על כך שנאלץ לפרוש ממשחק בגיל 26 בלבד.

  

האוהדים דורשים. עמותת האוהדים של הפועל רמת גן שלחה מכתב לראשי המועדון, שבו התלוננה על התעלמות מבקשה לקיום פגישה ועל יחס מצד השחקנים: "איש, כולל המאמן, לא ניגש לקהל בסיום כל משחק", נכתב במכתב. האוהדים טענו שהם רצו לקיים פגישה ולהשמיע את בקשותיהם ודעותיהם, על מנת לקבל תחושת שייכות למועדון אליו הם מגיעים, ורוכשים מכספם בכל שבת כרטיס למשחק. 

 

לפני כמה שבועות נפגש במקרה ניר ארקין, מקבוצת הרכישה של הקבוצה, עם ראשי העמותה והבטיח להם שינסה לזרז את קביעת מועד הפגישה, אך בינתיים לא קרה הדבר. האוהדים טענו במכתב: "קיימת התחמקות מפגישה עם נציגות הוועד המנהל של עמותת האוהדים, בגלל 'לחץ וניירת' ובגלל ש'אין עדיין משרד'. אתם לא מחזירים טלפונים ומתעלמים מהודעות ה-SMS שאנו שולחים. אנחנו, נציגי האוהדים, מוכנים להיפגש עמכם גם בעיגול האמצע בווינטר באמצע הלילה".

 

מהמועדון נמסר בתגובה על ידי המנכ"ל, אלון קיטלמן: "הפועל ר"ג רואה באוהדיה חלק חשוב במערכת, ובכוונתנו להיפגש איתם ברגע שיתאפשר הדבר. לא התקיימה פגישה עד כה רק בגלל קוצר הזמן, אך הבטחתי להם שנשב איתם וכך יהיה".

 

צ'לסי עשויה שלא למנות מנהל ספורטיבי חדש לאחר עזיבתו הצפויה של פרנק אראנסן בקיץ הקרוב. כך לפי "הגרדיאן". צ'לסי צמצמה את תקציב מחלקת הסקאוטינג שלה והשקיעה יותר באקדמיה. ייתכן שימנו במקום מנהל ספורטיבי מנהל אקדמיה.

 

ליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB) העניקה לשחקני ולעובדי סן פרנסיסקו ג'איינטס, אלופת ה-MLB החדשה, בונוס של 317.631 דולר. הסכום נובע מהכנסות הליגה מהפלייאוף שעמדו על 19.764 מיליון דולר. הג'איינטס קיבלו סכום נמוך יותר מאשר הניו יורק יאנקיז, אלופי השנה שעברה, קיבלו על זכייתם בוורלד סירייס 2009 (סכום של כ-350 אלף דולר). טקסס ריינג'רס, סגנית האלופה, קיבלו 246,279 דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x