שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

פיפ"א מגבילה את עמלות הסוכנים

בחוקי פיפ"א החדשים מצוין כי הסכום המירבי שסוכן רשאי להרוויח ממשא ומתן על העברת שחקן מטעם כל מועדון שהוא הוא 3% מהסכום הכולל, עד תקרה של 2 מיליון דולר. בנוסף, סוכן לא יוכל לגבות יותר מ-3% מהמשכורת של הלקוח שלו

סוכנויות הידיעות 15:3416.11.10

פיפ"א מתכנת להורות לכדורגלנים ולמועדונים ברחבי העולם לא לשלם יותר מ-3% משכרם הגולמי לסוכנים – צעד שעשוי לחסוך לכדורגל העולמי מאות מיליוני דולרים. לפי החישובים של "הגרדיאן" הכדורגל האנגלי לבדו יחסוך 60 מיליון ליש"ט לשנה - כך לפי מסמכים רשמיים שהיומון חשף.

 

בחוקים

החדשים, שעליהם חתומים נשיא פיפ"א ספ בלאטר והמזכ"ל ג'רום ואלקה, מתוארים השינויים שייכנסו לתוקף באוקטובר הבא.

 

בחוקים מצוין כי הסכום המירבי שסוכן רשאי להרוויח מהעברת שחקן מטעם כל מועדון שהוא הוא 3% מסכום העברה, עד תקרה של 2 מיליון דולר. מגבלת ה-3% משקפת גם את ההוראה המתייחסת לעמלות שהסוכנים רשאים לגבות מהשחקנים. מדובר בהפחתה משמעותית מהעלויות הקיימות.

 

במשך המחלוקת בין וויין רוני ממנצ'סטר יונייטד והסוכנות שלו לשעבר פרואקטיב בבית המשפט הגבוה בבריטניה השנה, השופט שמע כי נהוג בקרב הסוכנים לגבות מלקוחותיהם הכדורגלנים עמלה של 20%.

 

אף שנתוני הכנסות הסוכנים אינם זמינים, ידוע שבעונה 2008/09 92 מועדוני הפרמייר ליג והפוטבוליג שילמו סכום כולל של 79.5 מיליון ליש"ט על עמלות העברות שחקנים לסוכנים כנגד הוצאה של 713 מיליון ליש"ט על שחקנים – עמלה של 11.13%.

 

בחישוב גס עולה כי אם תוכנית פיפ"א תתממש, המועדונים יחסכו יותר מ-58 מיליון ליש"ט. כיוון שעסקאות אישיות מעולם לא פורטו, אם תמומש גם התקרה של 2 מיליון ליש"ט, החיסכון יהיה אף גדול יותר. עם זאת, הסוכנים אינם צפויים לעבור על כך בשתיקה, וצפוי גל תביעות הגבלת העיסוק אם פיפ"א תקדם את תוכניתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x