$
ספורט ישראלי

שני ראשים על גוף אחד: מדוע השותפות בין הראל לטביב לא עובדת

כל עוד אין סמכות מקצועית אחת - לקבוצות בבעלות משותפת אין ממש סיכוי לעבור עונה שלמה בהרמוניה

אוריאל דסקל 11:3416.09.10

נתחיל ב"לא נגענו" קלאסי.

 

אלי טביב: "אנשים צריכים להבין שאנחנו לא בקטע של הורדת ידיים. אין אצלנו מלחמות אגו. לא הייתה בינינו מריבה. זו שותפות אמיתית המושתתת על יחסי אמון שתימשך זמן רב".

 

מוני הראל: "חד משמעית, השותפות בינינו תהיה ארוכת טווח".

 

טביב: "גם מבחינתי. השמים הם הגבול. בכל משפחה יש ויכוחים, אצלנו זה אפילו לא קרה. כל אחד מאיתנו אומר את דעתו בקבלת החלטות. אומרים שכדי שאנשים יהיו ביחד הרבה שנים, צריכים ללמוד לוותר, ואנחנו יודעים לעשות את זה".

 

באפריל השנה התראיינו מוני הראל ואלי טביב ל"ידיעות אחרונות" ולאחר מופע נשיקות שעשו עבור המראיינים סיפרו השניים שהבעלים של הפועל כפר סבא לשעבר הגיע להפועל תל אביב בגלל החברות הטובה. "בחרתי בהפועל בגלל החברות שלנו", אמר טביב. "בלי הצגות".

 

אז עכשיו, כשהחברות התפוצצה בצעקות בבית מלון בליסבון הראיון המשותף והאוהב שלהם נראה טיפשי. כמו התשובה שלהם שלהפועל לא יהיה תקציב של 70 מיליון שקל. נכון, הוא רק 60 מיליון שקל.

 

טביב, שהיה במשא ומתן על רכישת בית"ר ירושלים ודיבר אפילו עם מכבי תל אביב, מעולם לא היה אוהד של הפועל תל אביב כמו מוני הראל. אם מישהו עוזב - זה צריך להיות טביב. מהצד השני, הראל לא קיבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור הפועל בטווח הארוך, כאשר החליט להכניס את טביב - לו היסטוריה בעייתית ביותר עם הפועל כפר סבא - למועדון.

 

התפישה של טביב - שקיבל 50% מהפועל עבור ארבעה שחקנים (אביחי ידין, סמואל יבואה, בן לוז ודאגלס דה סילבה) - היתה שונה לחלוטין מזו של הראל. זה בא לידי ביטוי כבר בהתחלה, כשטביב הביע ספקות בקשר לאלי גוטמן. זה בא לידי ביטוי גם בהחלטה לשחק בבלומפילד או ברמת גן - ובעוד עשרות החלטות קטנות הקשורות לתפעול מועדון בסדר גודל של הפועל תל אביב.

 

זה הגיע לאבסורד של ממש בהכנות לליגת האלופות: טביב, בניגוד לרצונם של אלי גוטמן והראל, הביא את טוטו תמוז, והראל הלך בכל הכוח על אנתוני ואנדן בורה.

 

 

מכבי תל אביב במבנה הבעלות הישן. בהפועל אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון מכבי תל אביב במבנה הבעלות הישן. בהפועל אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון צילום: ראובן שוורץ

 

מכבי תל אביב בכדורסל סבלה מהסכסוכים פומביים בין הבעלים הרבים שלה. היא כנראה תמשיך לסבול מכך כל עוד אין סמכות מקצועית - גם במבנה הניהולי (מנכ"ל חזק) וגם במבנה המקצועי (מאמן חזק או ג'נרל מנג'ר חזק).

 

בהפועל המצב עוד יותר חריף - אין סמכות ניהולית מקצועית אחת עם אינטרס נקי לקדם את הפועל כמותג, כעסק, כמועדון. סמכות מקצועית דווקא יש - אבל גוטמן עובד טוב בעיקר עם הראל, ואין ספק שאם יסיים במקום האחרון בבית בצ'מפיונס ליג והקבוצה תמשיך להיראות לא מפוקסת בליגה, ימצא עצמו בסכסוך עם טביב, שמעדיף לעבוד עם אלי אוחנה, משה סיני או רוני לוי.

 

מכיוון ששני הבעלים גרועים בכתיבת תסריטים אמינים - אשמח לעשות זאת עבורם. היום ייפגשו השניים ואיכשהו יחליטו לדחות את ההחלטות החשובות באמת לסוף העונה. הם ייצאו לתקשורת מחויכים וכל זה. אבל עם הזמן המתחים ימשיכו לפגוע בניהול הקבוצה.

 

 בסופו של דבר, בגלל השריר הפיננסי הגדול יותר - יצליח טביב להעזיב את הראל ואז ישלוט בקבוצה. האוהדים יביעו את מחאתם על כל צעד של טביב - כולל פיטורי אלי גוטמן או מכירת גילי ורמוט, איתי שכטר, וינסנט אניימה וכו'. טביב ייצא בראיון לתקשורת בו הוא מאשים את האוהדים בכך שהם כפויי טובה ויעזוב.

 

או שהכל יהיה בסדר גמור והפועל תזכה שוב באליפות הודות לקיזוז. ואז גם תוכלו לעשות סקי בגינהום עם החזיר המעופף שלכם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x