$
עסקי ספורט

המוכרות המצטיינות: ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד

סגנית אלופת אנגליה וסגנית אלופת ספרד מוכרות, כל אחת, בין 1.2 מיליון ל-1.5 מיליון חולצות רפליקה בשנה

סוכנויות הידיעות 17:0001.09.10

מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד מוכרות יותר חולצות רפליקה מאשר כל קבוצה אחרת בעולם. כך לפי בדיקה של  sportingintelligence.

 

לפי המחקר שערכו ד"ר פטר רוהלמאן וחברתו PR מרקטינג, בין 2005 ל-2009 מנצ'סטר יונייטד (שמקבלת חסות לבוש מנייקי) וריאל מדריד (שמקבלת

חסות לבוש מאדידס) מכרו כל אחת בין 1.2 מיליון ל-1.5 מיליון חולצות בשנה בממוצע. 

 

ברצלונה (בין 1 מיליון ל-1.2 חולצות של נייקי בשנה) עומדת מעט מאחורי ריאל ומנצ'סטר יונייטד במכירות החולצה, ארסנל (בין 700 אלף ל-900 אלף חולצות נייקי בשנה), ליברפול, באיירן מינכן וצ'לסי (בין 700 אלף ל-900 אלף חולצות של אדידס בשנה כל אחת) במקום הרביעי. יובנטוס, אינטר (נייקי) ומילאן (אדידס) מוכרות כל אחת בין 400 אלף ל-600 אלף חולצות בשנה.

  

ליברפול היא המוכרת חולצות מספר 2 של אדידס (בין 700 אלף ל-900 אלף חולצות בשנה בממוצע). איאן איירה, המנהל המסחרי של ליברפול, טען באתר של ליברפול כי הקבוצה היא מוכרת המרצ'נדייז (לא רק חולצות) מספר 1 של אדידס. "אדידס אמרה לנו שאנחנו הקבוצה שמוכרת הכי הרבה מרצ'נדייז שלה".

 

מארסיי היא הקבוצה מצטיינת בצרפת. ומכרה כ-350 אלף חולצות רפליקה בשנה בחמש השנים האחרונות. בשנה האחרונה מכרה 500 אלף חולצות בזכות הזכייה באליפות.

  

לפי הדיווח, קבוצות מוכרות בין 6 ל-7 מיליון פרטי מרצ'נדייז אותנטיים בשנה. שוק זה פרוץ להרבה מאוד זיופים.

 

גם בשווקים קטנים יותר מצליחות קבוצות להזרים לעצמן לא מעט כסף ממכירת מרצ'נדייז. אייאקס מהולנד מוכרת כ-100 אלף חולצות בשנה; גלטאסראיי ופנרבחצ'ה מוכרות - למרות שוק מלא בזיופים - מצטיינות גם כן. סלטיק מוכרת מצטיינת בסקוטלנד וזה בגלל כמה מאות אוהדים בעולם האנגלוסכסי - אוסטרליה, ארה"ב קנדה וכו'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x