$
עסקי ספורט

קני הואנג פורש מהמירוץ לרכישת ליברפול?

איש העסקים הסיני מאשים את ראשי ליברפול בכך שהתאגיד שבראשותו לא ירכוש את הקבוצה. בינתיים אצל היריבה מנצ'סטר יונייטד מתכוננים לעלייה של 13 מיליון ליש"ט בתשלומי ריבית

סוכנויות הידיעות 12:1422.08.10

 קני הואנג, איש העסקים הסיני שהוביל תאגיד סיני לרכישת ליברפול, החליט במהלך הסופ"ש לרדת מההצעה.

 

על-פי דיווחים בתקשורת האנגלית היום, הסיבה העיקרית למשיכת ההצעה היא שראשי ליברפול, ובראשם היו"ר מרטין ברוטון, לא הסכימו לקבוע "תאריך יעד" להשלמת העסקה.

 

בנוסף,

הסיני התאכזב מהעובדה שיו"ר המועדון הודיע כי ליברפול שומרת לעצמה זכות לקבל הצעה ממשקיעים אחרים ברגע האחרון.

 

בליברפול נשמעים קולות הטוענים שהואנג עדיין נמצא בתמונת הרכישה. ב"אובזרבר" אומרים כי מדובר בטקטיקת משא ומתן של הואנג. לפי ראשי ליברפול ישנן עוד ארבע הצעות על הקבוצה.

 

בינתיים במנצ'סטר יונייטד. דאגות הריבית של משפחת גלייזר מחמירות. במהלך סוף השבוע עלה שיעור הריבית על הלוואות שלקחו מקרנות הגידור (PIK). ההלוואות, שוות במקור 265 מיליון ליש"ט נלקחו משלוש קרנות Citadel, Och Ziff ו- Perry Capital אבל קטנו ל-138 מיליון ליש"ט כחלק ממימון מחדש של ההלוואה. ב-2006.

 

מכיוון שלא הצליחו להחזיר את ההלוואה עד אוגוסט – עלה שיעור הריבית מ-14.25% ל-16.25% - לפי ההסכם. התשלום על הריבית להלוואה הזו יעמוד כעת על 38 מיליון ליש"ט. כך לפי אנליסטים בשוק. עלייה מ-25 מיליון ליש"ט בשנה שעברה.

 

בסך הכל יהיו הגלייזרים חייבים 267 מיליון ליש"ט על ההלוואות PIK הללו ב-2011. עלייה של כ-100 מיליון ליש"ט בחמש שנים.

 

המועדון בחובות של 715 מיליון ליש"ט שעולים מדי שנה.

 

דאנקן דראסו, דובר עמותת האוהדים של מנצ'סטר יונייטד (MUST), אמר: "אנשי היח"צ של הגלייזרים אומרים שלהלוואות PIK אין קשר למנצ'סטר יונייטד אבל אנחנו מאמינים שב-12 החודשים הבאים החשבונות יראו שהם לוקחים יותר ויותר כסף מהמועדון. הם הוציאו יותר על ריביות ותשלומי ריבית מאשר ההכנסה בחמש השנים האחרונות מכרטיסים. כמה עלתה לנו הריבית שלהם? היינו יכולים לקנות עוד וויין רוני".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x