$
עסקי ספורט

הוויזארדס יימכרו לטד לאונסיס

אלמנתו של הבעלים לשעבר, אייב פולין, הגיעה להסכם על "התנאים הכלכליים המרכזיים" למכירת קבוצת ה-NBA, מרכז וריזון וכמה עסקי ספורט קשורים ללאונסיס ולשותפיו בלינקולן הולדינגס

סוכנויות הידיעות 15:0528.04.10

משפחתו של הבעלים המנוח של הוושינגטון וויזארדס, אייב פולין, הגיעה להסכם למכירת הנתח שלו בקבוצה והאולם שלה לקבוצה בראשות בעל המיעוט טד לאונסיס.

 

אלמנתו של פולין, איירין, ובניהם, רוברט וג'יימס הגיעו להסכם על "התנאים הכלכליים המרכזיים" למכירת הזיכיון ל-NBA, מרכז

וריזון וכמה עסקי ספורט קשורים ללאונסיס ולשותפיו בלינקולן הולדינגס, הודיעה היום משפחת פולין.

 

התנאים הפיננסיים לא פורטו. הוויזארדס שווים 313 מיליון דולר, לפי מגזין "פורבס", והם מדורגים במקום ה-19 מבין 30 זיכיונות ה-NBA. לאונסיס הודיע כי לא יגיב על הנושא עד שההסכם יהיה סופי.

 

לאונסיס (53), לשעבר סגן יו"ר AOL, אמר בנובמבר כי בכוונתו לנצל את זכותו הבלעדית לרכוש את יתר הבעלות על הוויזארדס בעקבות מותו של פולין ב-24 בנובמבר.

 

לאונסיס הוא בעל הרוב ויו"ר החברה הפרטית לינקולן הולדינגס, שב-1999 רכשה 44% מוושינגטון ספורטס אנד אנטרטיינמנט של פולין, שנכסיה כוללים את הוויזראדס, את מרכז וריזון ואת זיכיון טיקטמאסטר בבלטימור ובוושינגטון.

 

"אנו מצטרפים לאמנו איירין, הבעלים העיקריים היחידה של הזיכיון כיום, בברכות לטד לאונסיס ולשותפיו בלינקולן הולדינגס על הגעתם לצעד הכמעט-סופי לאחר משא ומתן ארוך", הודיעה המשפחה.

 

אייב ואיירין פולין רכשו את הזיכיון, שאז נקרא ה"בלטימור בולטס", ב-1964, כך שהם בעלי הקבוצה עם הוותק הרב ביותר בהיסטוריה של ה-NBA. הקבוצה עברה לוושינגטון ב-1974 וזכתה באליפות ה-NBA ב-1978.

 

"בראש ובראשונה, זהו ברגע שבו אנחנו רוצים לחלוק כבוד לאייב פולין, אבינו המנוח, ולכל מה שהשיג יחד עם אמנו איירין פולין בעולם הספורט המקצועי", אמרה המשפחה בהודעה.

 

לאונסיס פרש מפעילותו היומיומית ב-AOL של טיים וורנר ב-2006 לאחר 15 שנים בחברה. כעת הוא מחזיק בתואר "סגן יו"ר אמריטוס".

 

לינקולן הולדינגס, שותפות השקעות בין לאונסיס לבין 10 מנהיגים עסקיים אחרים באזור, רכשה מפולין את ה"וושינגטון קפיטלס", קבוצת הוקי בליגה הלאומית, ב-1999 ואת ה"וושינגטון מיסטיקס" מליגת הנשים של ה-NBA שש שנים לאחר מכן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x