$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: במכבי נתניה טוענים כי יסתדרו ללא רוכש

וגם: סטן קרונקי מתקרב לאחזקת 30% מארסנל; התאחדות הכדורגל הרוסית מבקשת את הייעוץ של רומן אברמוביץ'; תיירי הנרי בדרך ל-MLS ועוד

סוכנויות הידיעות ו-ynet 15:2228.03.10

הבעלים של מכבי נתניה, דניאל יאמר, שהודיע כי יסיים את תפקידו בסוף השנה, אמור לנחות היום (א') בארץ לכבוד חג הפסח וישמע מהנהלת הקבוצה עדכונים בנוגע לסאגת רכישת המועדון.

 

במועדון מאמינים שעם הספונסרים שהביעו נכונות להמשיך לתמוך בקבוצה בעונה הבאה ואף להשקיע יותר

כספים, יחד עם מכירת שחקנים כדוגמת ביבאן פרנסמן ואיתי שכטר מהפועל תל אביב (נתניה אמורה לקבל אחוזים במקרה שייצא לחו"ל), הם יוכלו להכניס לקופת המועדון עוד כמה מיליוני שקלים ולהעמיד תקציב ראוי. במקרה כזה, תקציב הקבוצה לעונה הבאה יהיה ככל הנראה בין 15 ל-20 מיליון שקלים.

 

תיירי הנרי בדרך להצטרף לניו יורק רד בולס מה-MLS. "ניוז אוף דה וורלד" מדווח כי הנרי, שבאוגוסט יהיה בן 33, יצטרף לקבוצה מיד אחרי המונדיאל. דון גארבר, קומישינר ה-MLS, אמר כי הוא מצפה שקבוצות הליגה יצרפו שחקנים ברמה הגבוהה ביותר. "זה האינטרס של כולנו שיהיו לנו שחקנים בעלי איכות של כוכבים, שיעזרו לעלות את העניין בליגה שלנו". כל קבוצת MLS רשאית להחתים שחקן אחד, שיקבל סכום שלא ייחשב בתקרת התקציב. 

 

סטן קרונקי הגדיל את אחזקותיו בארסנל ב-10 מניות. בכך הוא מתקרב לנקודת 30% שתחייב אותו להגיש הצעה עבור כל מניות הקבוצה. קרונקי רכש את המניות בעלות של 12,650 דולר כל אחת. יש לו 29.9% מארסנל והוא במרחק של מניות בודדות מ-30%.

 

רומן אברמוביץ' עשוי להצטרף לצוות הייעוץ של התאחדות הכדורגל הרוסיתׁ(RFU). סרגיי פורסנקו, היו"ר החדש של ה-RFU מעוניין שהבעלים של צ'לסי ייקח חלק נרחב יותר בפעילויות של ההתאחדות. המיליארדר מממן מספר פרויקטיים של "פיתוח" כדורגלנים רוסים. הוא מימן כמו כן את משכורתו של חוס הידינק, מאמן הנבחרת הרוסית (כ-7 מיליון יורו בשנה). גם ליאוניד פדון, הבעלים של ספרטק מוסקבה, ואלישר אוסמאנוב, אחד מהבעלים של ארסנל, התבקשו לסייע ל-RFU.

 

"הדיילי סטאר" מדווח שארסנל תנסה להחתים את פפ גווארדיולה אם ארסן ונגר יעזוב. "השם של פפ תמיד עולה כשמדברים על מחליף לארסן ונגר", אמר מקור במועדון לעיתון. "ההנהלה של ארסנל מעריצה את הדרך שבה משחקת ברצלונה של גווארדיולה. הם גם אוהבים את הדרך בה הוא מנהל את הקבוצה הטובה בעולם".

 

אליפות שש האומות ברוגבי, שהסתיימה ביום שבת, הכניסה לכלכלת המדינות המשתתפות בתחרות (וויילס, אנגליה, סקוטלנד, איטליה, אירלנד וצרפת, סכום של כ-630 מיליון דולר. כך לפי בדיקות שנעשה עבור איגוד הרוגבי העולמי (RBU).

 

קובנטרי סיטי חתמה על הסכם חסות עם חברת המשלוחים City Link. הסכם החסות הראשי הוא לשלוש שנים ושווה כ-2 מיליון ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x