$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: משפחת גלייזר שוקלת לעלות את מחירי הכרטיסים. שוב

וגם: אבי נמני דורש מהאוהדים של מכבי להפסיק את האיומיים על חייה של אילנה דיין; הראפר פי דאדי רוצה לרכוש את קריסטל פאלאס; ההתאחדות האנגלית בכדורגל סוגרת על עוד ספונסרים לקראת המונדיאל ועוד

סוכנויות הידיעות ו-ynet 15:5018.03.10

משפחת גלייזר, הבעלים של מנצ'סטר יונייטד, שוקלים בכובד ראש לעלות את מחירי המנויים. העלייה מתוכננת לקראת השנה הבאה כדי לעמוד בתשלומי הריבית הגדלים על ההלוואה שלקחו כדי לרכוש את המועדון. הגלייזרים מודעים לכך שמהלך כזה יחריף את צעדי המחאה נגדם.

 

מחירי המנויים

למנצ'סטר יונייטד זינקו ב-48% מאז רכשו הגלייזרים את המועדון ב-2005. בחלק מהאזורים באולד טראפורד עלו מחירי המנויים ב-69%.

 

העלייה נובעת קודם כל מתשלומי הריבית העצומים- עד 67 מיליון ליש"ט – שהם משלמים על חוב בשווי של כ-715 מיליון ליש"ט.

 

ב"טיימס" נכתב כי הגלייזרים כבר מחפשים דרכים לממן מחדש את ההלוואה שלקחות מקרנות גידור, שמהווה כ-202 מיליון ליש"ט מתוך החוב. את המימון עושים בעיקר בגלל לחץ של "האבירים האדומים", קונצרן האוהדים שמעוניין לרכוש את הקבוצה מידיהם.

 

הריבית השנתית על חובות אלו עומדת על 14.25%. והחוב, שאמור להיפרע רק ב-2017, צפוי לגדול ל-588 מיליון ליש"ט. הגלייזרים שוקלים מספר דרכים להתמודד עם חובות אלה: למכור חלק מהבעלות  למשקיע חיצוני, או להשיג מימון מחדש עם תנאי ריבית טובים יותר מקרנות הגידור. "דברים יותר משוגעים מזה כבר קרו בכלכלה", אמר בנקאי אנגלי ל"טיימס".

 

בעקבות האיומים הטלפוניים על חייה של אילנה דיין, לקראת פרסום התחקיר על אבי נמני, הוציא היום (ה') מנג'ר מכבי תל אביב הודעה רשמית הקוראת לעצירת האלימות - הפיזית והמילולית. נמני שחרר את ההודעה בעזרתו של איש יחסי הציבור ששכר, שי נשר.

 

"אני קורא לכל מי שמכבי ת"א יקרה לליבו להימנע מכל גילוי של אלימות - פיזי או מילולי. זה בדיוק מה שמבקשים אותם גורמים אינטרסנטיים המנהלים נגדי בחודשים האחרונים מסע תקשורתי כדי לפגוע בי. בראש אותם גורמים עומד אדם שנמלט מהארץ ומנסה לנקום בי לאחר שסירבתי לדרישתו לכלול את אחיו בסגל הקבוצה", נכתב בהודעה.

 

"לצערי, מערכת עובדה נפלה ברשתו של אותו נוכל, והדברים שהיא מפרסמת לא היו ולא נבראו. הדרך להתמודד עם ההשמצות הללו היא רק באמצעות מערכת בתי המשפט, שהוכיחו בעבר כי הם אינם חוששים להגן על שמו הטוב של אדם, גם אם מדובר בעמידה מול מערכות בעלות עוצמה והשפעה.

 

"אני בטוח כי בית המשפט יפסוק כי מדובר בעלילה. אני קורא שוב להימנע מכל גילוי של אלימות - פיזי או מילולי. אני שב וקורא לכל אחד מאלפי האוהדים לגלות איפוק ואורך רוח. האמת לצידנו, והאמת היא שתנצח. האלימות אינה דרכנו". ממערכת עובדה נמסר: "הכתבה על אבי נמני תשודר הערב ב-21:00".

 

הראפר Pi Diddy (לשעבר פאף דאדי) מעוניין לרכוש את קריסטל פאלאס – בגלל השם של המועדון הלונדוני. "דידי היה בפגישה בלונדון עם בכירים בעולם הכדורגל", אמר דובר של אמן ההיפ-הופ ל"סאן". "יש כסף, עכשיו הוא פשוט חושב איפה להשקיע". לפי הדובר – דידי מעוניין לכסות את החוב של פאלאס ו"פורטסמות' הוזכרה אבל פאלאס רעיון יותר טוב. הוא אהב את השם של המועדון גם".

 

הבעלים של ווסטהאם הודיעו שלא ישלמו לשחקני המועדון זכויות על שימוש בדמותם כיוון שמס ההכנסה חוקר את עניין התשלום הזה לשחקנים.

 

חברת המשלוחים UPS חתמה על הסכם חסות גדול עם טורניר הכדורסל של המכללות (NCAA). ההסכם הוא לארבע שנים ושווה בסך הכל 30 מיליון דולר (7.5 מיליון דולר בשנה). ההסכם הוא בעצם שדרוג מהסכם פרסום שהיה ל-UPS עם CBS ספורטס בשידורי טורניר ה-NCAA.

 

ליגת הפרמיירליג ההודית בקריקט (IPL) חתמה על הסכמי חסות נוסף הקשור לערוץ היוטיוב שפתחה. ההסכמים הם עם חברות Brylcreem and Airtel. ההסכמים הם לשנה ושווה 1.5 מיליון דולר.

 

התאחדות הכדורגל של אנגליה חתמה על שני הסכמי חסות לקראת מונדיאל 2010. ההסכם הראשון הוא עם חברת התעופה וירג'ין אטלאנטיק שתהיה המטיסה הרשמית של נבחרתו של פאביו קאפלו. ההסכם השני הוא עם חברת הטלקומוניקציה Telekom Malaysia. לא נחשף הסכום של הסכמים אלו.

 

ליגות הכדורגל המקצועיות של צרפת חתמו על הסכם חסות לשנתיים עם המועצה להסדר הימורים בצרפת Française des Jeux. חברת ההימורים הממשלתית תעניק חסות לשתי הליגות הבכירות וגם תספק משחקים חדשים לאוהדי הכדורגל בצרפת. ההסכם ייכנס לתוקף מגמר גביע הליגה הצרפתי ב-27 במרץ.

 

טור הגולף העולמי, PGA, איבד חוזה חסות נוסף. חברת המחשבים CA לא תחדש את החסות שלה עם אליפויות העולם של הגולף. חברת CA עבדה עם הטור מאז 2006.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x