$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: סוני אריקסון האריכה את חוזה החסות עם ה-WTA

וגם: "האבירים האדומים" מגבירים את הקצב; המועצה להסדר הימורים בישראל קיבלה חדשות טובות מבית הדין האירופי; פורטסמות' לא תקבל את הבונוס שמגיע לה על הניצחונות בגביע ועוד

סוכנויות הידיעות ו-ynet 15:1108.03.10

סוני אריקסון, יצרנית המכשירים הסלולרים, האריכה את חוזה החסות עם התאחדות הטניס הנשי (WTA).

 

הארכת ההסכם היא לשנתיים. סוני אריקסון חתמה על הסכם חסות לשש שנים עם ה-WTA בשווי 88 מיליון דולר. ההסכם אמור להסתיים בקיץ. לפי הערכות, שווי ההסכם נמוך יותר מההסכם הקודם

(כ-14.5 מיליון דולר בשנה) וזאת מאחר שסוני אריקסון רשמה הפסדים של כ-836 מיליון דולר בשנה שעברה.

 

"האבירים האדומים", קונצרן שמורכב מאוהדי מנצ'סטר יונייטד שמעוניינים לרכוש את הקבוצה מידי משפחת גלייזר, מינו יועצים פיננסים כדי לעזור בגיוס 600 מיליון ליש"ט. האבירים טוענים כי יש להם תמיכה "מדהימה" בקרב אוהדי מנצ'סטר יונייטד.

 

חדשות טובות ל"טוטו ווינר". בית הדין האירופי מתח ביקורת חריפה על מקלטי המס בגיבלרטר ובמלטה. לדעת בית המשפט, מקלטים אלו גורמים בהיותם בסיס לחברות הימורים מקוונים, ולערעור הסדר הציבורי באירופה. בית המשפט האירופי הוסיף, גם כי למדינות אירופה שמורה הזכות, בשם ההכנה על הסדר הציבורי ומניעת התמכרות, לשמור על מונופול בשוק ההימורים. לפי המועצה להסדר הימורים בספורט: "פסיקה כזאת מהווה תקדים גם ביחס לישראל. היא מחזקת את פעילות גורמי האכיפה בישראל, הנחרצים בפעילותם למניעת הימורי אינטרנט לא חוקיים".

 

בלרם צ'יינרי, אחד מבעלי פורטסמות', הגן על החלטתו להכניס את הקבוצה להליך פירוק נכסים. "אני לא מלווה כספים בריבית", אמר. "אני איש עסקים. המוערבות שלי בפורטסמות' היתה עסקית לחלוטין. היא היתה שקופה לחלוטין מצדי". צ'יינרי הוסיף: "כל מי שמוכן להחזיר לי את הכסף שהענקתי כהלוואה למועדון אני אשמח ואעזוב באווירה טובה. הם יכולים להיכנס לנעליים שלי".

 

התאחדות הכדורגל האנגלית כנראה לא תשלם בונוס על עליית הקבוצה לחצי הגמר. פורטסמות' צריכה לקבל 600 אלף ליש"ט לפורטסמות' אבל כיוון שעדין חייבת 3 מיליון ליש"ט לקבוצות שונות ההתאחדות החליטה לא לשלם לה.  

 

מספר גורמים מעוניינים לרכוש את גלזגו ריינג'רס, קבוצת הכדורגל הסקוטית. אחד מאותם גורמים הוא יזם הנדל"ן, אנדרו אליס. ריינג'רס, שנמצאת בדרך לאליפות, עדיי בבעלות חברתו של דייב מארי למרות שבנק לוידס אחראי לעניינה. חברתו של אליס הגישה הצעה על 90% מהמועדון. מניות הקבוצה עלו בעקבות הידיעה.

 

ויקו חדד, המאמן הזמני של הפועל ב"ש, יישאר בתפקידו עד סיום העונה. חדד, שמשמש גם כמנהל מרכז הספורט באוניברסיטת בן גוריון, היה צריך לקבל אישור מיוחד לעבוד כמאמן הקבוצה ולמעשה יחזיק בשתי המשרות בחודשים הקרובים. חדד, שלא הדריך קבוצה בליגת העל מאז 1998, ינסה להוציא מהקבוצה שהותיר לו גיא עזורי את המיטב עד לסיום העונה. "המטרה היא לסיים בפלייאוף העליון ואם נגיע לגמר הגביע, זה יהיה נחמד. העונה הזו עוד יכולה להסתיים בטעם מתוק", אמר חדד ל-ynet.

 

בינתיים אגב, נמצא חדד במשחקי אס"א באילת. מחר (ג'), יתקיים בבאר שבע כנס שהתארגן הרבה לפני אירועי השבוע האחרון, שידון באלימות במגרשים. בין האורחים יהיו מספר משחקני הקבוצה, כמו גם חדד והבעלים אלונה ברקת. חלק מהשחקנים והאוהדים, ינצלו את האירוע כדי לנסות ולשכנע את ברקת להישאר גם אחרי תום העונה הנוכחית.

 

נציגי האוהדים, שנפגשו בשבוע שעבר עם ראש העיר רוביק דנילוביץ', כבר הקימו צוות שימליץ על קוד התנהגות אתי בראשות עו"ד דני אליגון. האוהדים מתכוונים להתחייב ולשנות דרכם בזמן שנותר עד סיום העונה. במועדון מתכננים הפנינג במשחק מול בני סכנין ביום ראשון. בין השאר יוזמנו אלפי אוהדים מהיישובים הבדואים שמסביב לעיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x