$
עסקי ספורט

הסבלנות של סאשה גאידמק מונעת את הפירוק של פומפי. בינתיים

המועדון האנגלי חייב לבעלים לשעבר 30 מיליון ליש"ט, אבל גאידמק לא דורש אותם כעת והמועדון ניצל מכניסה לתהליך פשיטת רגל. המנג'ר אברם גרנט הודה שמאז שלקח על עצמו את תפקיד המנג'ר בשלהי נובמבר הוא חווה את "התקופה הרגשית והקשה ביותר מנטאלית בחיי"

סוכנויות הידיעות 12:2003.02.10

סשה גאידמק לא מתכוון לאלץ את פורטסמות' להיכנס לפשיטת רגל, אף שהמועדון פספס את תאריך היעד שנקבע לתשלום של 9.5 מיליון ליש"ט לבעלים לשעבר, מתוך 30 מיליון דולר שלטענתו חייבים לו. גאידמק עוקב אחר המצב מקרוב ויחליט לגבי תכניותיו העתידיות ככל שהמצב בפראטון פארק מתקדם.

 

החלטתו

היא הקלה עבור הבעלים של פורטסמות' עלי אל-פרג' והנהלת המועדון. 

 

אפשרות אחת שפתוחה בפני גאידמק היא לדרוש את התשלום שלא שולם, מייד לאחר שתאריך היעד שנקבע לחצות ביום ראשון יעבור, אולם מהלך זה כמעט בוודאות היה מאלץ את המועדון להכריז על פשיטת רגל.

 

גאידמק יכול לבחור להצטרף לתביעה, אך הוא תיאר עצמו כנושה רך שאין לו כל רצון להוסיף לקשיים של פורטסמות'. הקבוצה עותרת נגד החלטת בית המשפט לבטל את התנגדותם לתביעה, והשימוע נקבע לפני ה-10 בפברואר. כדי לצמצם את חובות המועדון מכרה פורטסמות' את השוער אסמיר בגוביץ לסטוק ב-3.25 מיליון ליש"ט ואת יונס קאבול לטוטנהאם תמורת 5 מיליון ליש"ט.

 

השחקנים, אגב, שוב לא קיבלו את שכרם בזמן. זו הפעם הרביעית העונה שהמועדון מאחר בתשלום שכר לשחקנים – אולם נמסר לצוות העובדים כי הם צפויים לקבל את הכסף עד סוף היום.

 

מלבד כל הצרות הפיננסיות, חייב המועדון לאיש העסקים ההונג קונגי בלרם צ'יינרי לפחות 17 מיליון ליש"ט, וב-10 בפברואר הקבוצה צריכה להגיע לבית משפט לאחר שהמכס הגיש נגדה תביעה.

 

מקורות במועדון אישרו ל"גרדיאן" שאת העסקאות ניהל הישראלי דניאל אזוגי, עורך דין לשעבר שהורשע בפרשות מרמה והונאה, שעובד במחלקה הכלכלית בפראטון פארק.

 

מנג'ר הקבוצה, אברם גרנט, הודה שמאז שלקח על עצמו את תפקיד המנג'ר בשלהי נובמבר הוא חווה את "התקופה הרגשית והקשה ביותר מנטאלית בחיי". המאמן שקל להתפטר בסוף השבוע האחרון אך החליט לעת עתה להישאר בתפקיד. דמות מפתח נוספת במועדון, מארק ג'ייקוב שוקל את צעדיו לאחר שמכירת בגוביץ עברה בלי לקבל את אישורו.

 

גרנט כועס גם על העברות החורף של המועדון, בטענה שהמועדון הפר הבטחות שניתנו לו כשהסכים להתמנות למנג'ר. "השחקנים פה עושים כמיטב יכולתם, אך אני לא מרוצה משאר המצב. כשהגעתי למועדון ידעתי שהמצב לא טוב מבחינת הכדורגל, אך אמרו לי שהכל בסדר מבחינה כלכלית", הוא אמר והתייחס לפרג' וליועציו, שכוללים את אזוגי.

 

גרנט, שנוסע עם קבוצתו לפולהאם מחר בערב, הוסיף: "אמרו לי שנוכל להוסיף עוד ארבעה שחקנים בינואר ושכל הסגל יישאר – בגלל זה הגעתי לקבוצה. חשבנו שהצעד הבא כדי להישאר בליגה יהיה להחתים שחקנים חדשים, אבל זה לא קרה." כמו כן הוא ציין כי הוא "מאד מאוכזב" שהפרמייר ליג ביטלה את החרם שהטילה על פורטסמות' בשוק ההעברות השחקנים רק שלושה ימים לפני סגירת חלון ההעברות, והגבילה אותו להשאלות ולהעברות בחינם. "אני לא ותרן ואני לא מפחד מצרות", הוא הסביר. "אני מאוכזב מההבטחות שקיבלתי."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x