$
עסקי ספורט

תקציב תחרות ישראמן נגב: חצי מיליון שקל

חצי מהסכום לתחרות שמתקיימת בסוף השבוע באילת מגיע מנותני חסות והסכמי ספונסרשיפ. "ישנה צמיחה של 20% בשנה מבחינת כמות המשתתפים ולכן יותר ויותר חברות רוצות להיות מזוהות עם התחרות", אומר המארגן, ניר ברק, מנכ"ל ובעלים של חברות שוונג אירועי ספורט

אוריאל דסקל 14:1928.01.10

400 גברים ונשים הגיעו לאילת כדי להתחרות באילת בתחרות "ישראמן נגב". מדובר באירוע עם תקציב של חצי מיליון שקל, שמחצית ממנו ממומן על ידי ספונסרים ונתוני חסות, והחצי השני על ידי דמי השתתפות.

 

ניר ברק, מנכ"ל ובעלים של חברת שוונג אירועי ספורט, אומר שמדובר בצמיחה של 60% בכמות המשתתפים בשלוש השנים האחרונות.

 

"ישנה צמיחה של 20% בשנה מבחינת כמות המשתתפים", אומר ברק בן ה-37. "התחום הזה של ספורט אקטיבי, שכולם יכולים להיות פעילים בו, גדל משנה לשנה".

 

לפי ברק, שני מיליון איש בישראל עוסקים בספורט עממי. שוחים או רוכבים על אופניים או רצים. או אפילו הולכים. ולכן השוק גדל.

 

מחיר ההשתתפות מגיעה עד 1,500 שקל למשתתף בכל התחרות. הכסף מהחסויות מגיע באופן טבעי מגופים שמעוניינים להיות מזוהים עם אירוע שכולו בריאות.

 

חסות ראשית: בין 50 אלף שקל ל-100 אלף שקל

 

"כל מותג רוצה להיות מחובר לאורך חיים בריא", אומר ברק. אבל זה לא רק זה. הספונסריות הרשמיות והגדולות (נגב קרמיקה ואקסלנס נשואה) שמשלמות בין 50 אלף שקל ל-100 אלף שקל לחסות, נמצאות שם גם בגלל שבכירים בחברות הללו מתחרים בעצמם בענף. "לכמעט כל חברה בארץ יש מנכ"ל או סמנכ"ל שמתעסק בספורט כזה", אומר ברק, "אבל הם צריכים להראות גם שמדובר בחסות שמשתלמת ואין ספק שזה עוזר להם למותג בצורה בלתי רגילה".

 

מלבד נגב קרמיקה ואקסלנט נשואה גם יונדאי (דרך קול מובייל) מעניקה חסות לאירוע באילת. אוקלי, פולארד ומותגי ספורט אחרים גם כן שם כנותני חסות וספקיות.

 

"מלבד החשיפה החברות מתחום הספורט מבצעות מכירות בשווי של עשרות אם לא מאות אלפי שקלים באירועים האלה. מלבד זאת, כולן מתחברות לאנשים ממעמד סוציואקונומי גבוה, שהם בעיקר המשתתפים בתחרויות האלה וזה משהו שגם מאוד עוזר למותג".

 

התחרות שמתקיימת ב-22 מדינות ברחבי העולם נחשבת לתחרות הטריאתלון והספורט האתגרי הקשה ביותר בעולם. בתחרות שנערכת בין 10 ל-16 שעות המשתתפים יעברו מרחק של כ- 4 ק"מ שחיה, 180 ק"מ אופניים וריצת מרתון מלאה - 42 ק"מ, ברצף אחד ללא הפסקה. במסגרת התחרות ישולבו שני מקצים: חצי איש ברזל ואיש ברזל.

 

למרות הפעילות הספורטיבית החשיפה בתקשורת הספורט לא גבוהה. לפי ברק כי מדובר בספורט עממי, שעושים ולא צופים בו. "מי שמסקר את המרוצים האלה הם בעיקר כתבים כלכליים דווקא", הוא אומר. "בגלל שכל כך הרבה אנשי עסקים עושים את זה. בכלל, יש כאן הרבה עניין. לכל מתחרה יש סיפור. אנשים רגילים ששינו את חייהם וחיים טוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x