$
עסקי ספורט

ברצלונה העבירה "מתנת חג מולד" למועדון בו שיחק זלאטן בצעירותו

העברתו בקיץ של זלאטן איברהימוביץ' מאינטר לברצלונה הכניסה למועדון הכדורגל הראשון בו הוא שיחק כ-144 אלף יורו. מאלמו, בה בילה איברהימוביץ', את שנותיו הראשונות כשחקן בוגר קיבלה כ-2 מיליון יורו מהמעבר המתוקשר

סוכנויות הידיעות 17:1922.12.09

FBK בלקן - קבוצת המהגרים הקטנה ממאלמו, שבדיה - קיבלה מתנת חג מולד מברצלונה - 1.5 מיליון קרונות שבדיות (144 אלף יורו).

 

ברצלונה שילמה על זלאטן איברהימוביץ', שקבוצתו הראשונה היתה FBK בלקן, כ-66 מיליון יורו. התשלום לקבוצה הקטנה הוא חלק מתוכנית דמי הסולידיות של

פיפ"א, לפי מועדונים שהיו אחראים בטיפוח שחקן מסוים ראשים לקבל אחוזים בודדים מסכום העברה ששילמו עליו.

 

בעיקרון היה זה מועדון רוזנגרד ממאלמו (קבוצת המילואים של מאלמו FF), שטיפח את החלוץ במשך חמש שנים ולכן גם זכה לנתח כלשהו מדמי העברה של זלאטן. FBK בלקן היתה צריכה להזיע בשביל הכסף שלה ונאלצה לחפש הוכחות לכך שזלאטן הצעיר אכן שיחק אצלה. סשה וייזוביץ', מנהל הקבוצה, אמר לאתר goal.com כי במועדון חיפשו כתבות בעיתון, תמונות ישנות ומסמכים מהעבר שמוכיחים כי זלאטן אכן שיחק אצלם.

 

"שלחנו קטעים מעיתונים וכל מיני ראיונות של זלאטן בהם הוא אומר שהוא שיחק עבור FBK", אמר וייזוביץ'. "ברצלונה רצו לראות הוכחות מהעורך דין שלנו".

 

אחת מההוכחות של FBK היתה תמונה של זלאטן הצעיר במדי הקבוצה - כשוער. "זלאטן מודה לנו כל הזמן", אמר וייזוביץ'. "בשנה שעברה הוא גרם לנייקי לתרום לנו בגדים לקבוצה הבוגרת".

 

לפי שיטת דמי הסולידריות של פיפ"א מועדון בו שיחק שחקן בין הגילאים 12 עד 23 זכאי לאחוזים מסויימים מסכום העברותיו.

 

FBK בלקן נמצאת כיום בליגה החמישית  בשבדיה. את הכסף, שתקבל בשנתיים הבאות, תשקיע במחלקת הנוער שלה.  "הכסף הזה מברצלונה הוא התקציב השנתי שלנו לחמש השנים הבאות", אמר וייזוביץ'.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x