$
מונדיאל 2010

בדרום אפריקה חוששים שהמקומיים לא יבואו למשחקי המונדיאל

האוהדים האפריקאים לא מצליחים להתחרות עם מכירת הכרטיסים באינטרנט מעבר לים

סוכנויות הידיעות 17:2006.12.09
מארגני המונדיאל בדרום אפריקה מודאגים מכך שמספר האוהדים של דרום אפריקה יהיה קטן באצטדיון שלהם, ולכן מאיצים באוהדים המקומיים לקנות יותר כרטיסים למשחקים.

 

בעקבות הגרלת שלב הבתים שנערכה ביום שישי בערב, ומספר הכרטיסים הגדול ביותר שנמכר עד כה, כמעט מיליון כרטיסים, מנכ"ל הוועדה המארגנת, דני ג'ורדן, אמר כי אוהדי דרום אפריקה צריכים להכיר בעובדה שהם עלולים להחמיץ.

 

עכשיו, לאחר שהתקיימה ההגרלה, אוהדי כדורגל מסביב לעולם צפויים לתפוס את הכרטיסים הטובים ביותר. למרות שיותר ממחצית הכרטיסים שנמכרו עד כה נקנו ע"י אוהדים מדרום אפריקה, גוברת הדאגה מכך שמספר האוהדים מעבר לים יעלה על מספר האוהדים הדרום אפריקאים.

 

תרבות של קניית כרטיסים ביום המשחק, חוסר בכרטיסי אשראי ושימוש נמוך באינטרנט מהווים חלק מהגורמים לתופעה. אך רבים מאמינים כי הכרטיסים יקרים מדי עבור אוהדים רגילים.

 

קטגוריית הכרטיסים הזולה ביותר של 140 ראנד (19 דולר) שמורה לאזרחי דרום אפריקה, אך המחיר עדיין גדול פי 7 ממחיר כרטיס למשחק של ליגת העל בכדורגל של דרום אפריקה קטגוריית הכרטיסים הזולה ביותר של 140 ראנד (19 דולר) שמורה לאזרחי דרום אפריקה, אך המחיר עדיין גדול פי 7 ממחיר כרטיס למשחק של ליגת העל בכדורגל של דרום אפריקה צילום: אי פי איי

 

 

קטגוריית הכרטיסים הזולה ביותר של 140 ראנד (19 דולר) שמורה לאזרחי דרום אפריקה, אך המחיר עדיין גדול פי 7 ממחיר כרטיס למשחק של ליגת העל בכדורגל של דרום אפריקה.

 

דרום אפריקה, המתקשה לשכנע את הספקנים ביכולות שלהם לזכות בגביע לאחר מספר הופעות גרועות, תפתח את משחק המונדיאל הראשון על אדמת אפריקה נגד מקסיקו ב-11 ביוני.

 

"המקסיקנים יגיעו המספרים גדולים. הדבר היחידי שאנחנו לא רוצים הוא שיהיו יותר אוהדים מקסיקנים מאשר אוהדים דרום אפריקאים", אמר ג'ורדן, הגורם מניע מאחורי קיום המונדיאל בדרום אפריקה. "מכירת הכרטיסים המאוחרת נגמרה, אתם מתחרים באוהדים אנגלים, אוהדים הולנדים אשר גולשים באינטרנט על מנת לרכוש את הכרטיסים שלכם. אנחנו רוצים שתהיה חגיגה מיוחדת בליל הפתיחה".

 

"מחיר של 140 ראנד הוא, לפי דעתי, מחיר די טוב והוא הכי זול מבין כל משחקי המונדיאל. המנהג לרכוש כרטיסים במועד מאוחר נמשך כבר המון שנים, אך הם אף פעם לא מצאו את עצמם במצב שבו הם צריכים להיאבק בעולם כולו עבור כרטיס. הם צריכים לשנות את התנהגותם", אמר ג'ורדן. 

 

התקווה שקבוצה אפריקאית תגיע לשלבים מתקדמים בתחרות היא גבוהה, בהתחשב בכוחן של הקבוצות חוף השנהב וגאנה, אך ג'ורדן מזהיר שהבעיה משפיעה על תומכי כל הקבוצות ביבשת. "זו לא רק דרום אפריקה, זו אפריקה. ישבנו עם חמשת הקבוצות אתמול והן העלו את אותה הנקודה", אמר.

 

פיפ"א הגיבה בהשקעה של 500 אלף דולר במוקד טלפוני שבו ימכרו כרטיסים לדרום אפריקאים דרך הטלפון, ועד ל- 400 אלף דולר בהקמת דוכני כרטיסים ברחבי העיר.

 

ג'ורדאן אומר שהסיכויים של דרום אפריקה להתחמק מגורלה להפוך למארחת הראשונה שתיזרק מקבוצת הבתים, יגדלו אם האוהדים יבואו לתמוך בקבוצה.

 

"מעריצנו צריכים להיות שם, יהיה עצוב אם יהיה לנו מספר קטן של מעריצים. זה יכול לעשות את ההבדל," אמר לעיתון "אובזרבר". "ראינו במשחק קוריאה-יפן בצרפת שאוהדי הבית, עם תמיכה נלהבת, יכולם להרים את הביצועים של הקבוצה".

 

בערך שליש מכלל הכרטיסים שמורים לנותני החסות, לשותפים של פיפ"א ולהתאחדויות הכדורגל בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x