$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: הכדורגל האסייתי שווה מיליארד דולר?!

וגם: בפיפ"א יתכנסו במיוחד כדי לדון באירועי פלייאוף העלייה למונדיאל 2010; הטור דה ישראל יחלק פרסים בסך 40 אלף דולר; ממשלת קזחסטן תמשיך לתמוך בקבוצת אסטנה; בארצות הברית מקימים עוד ליגת כדורגל מקצועית ובקטאר עובדים על טכנולוגיה שתקרר את אצטדיונים הכדורגל

סוכנויות הידיעות 14:5024.11.09

מוחמד בין חאמאם, נשיא התאחדות הכדורגל של אסיה, חתם על הסכם מכירת זכויות שיווק בשווי 1 מיליארד דולר עם סוכנות שיווק הספורט World Sports Group. ההסכם הוא לעשר שנים (עד 2020) ולפיו כל זכויות השידור והשיווק של אירועי "קונפדרצית הכדורגל של אסיה" (AFC) יהיו בבעלות WSG. 

 

"הכדורגל האסייתי מגיע לגבהים חדשים", אמר בין חאמאם. "מ-1993 יש לנו קשר עם WSG וה-AFC מאושר מכך שהסוכנות מגלה את הפוטנציאל האמיתית במשחק האסייתי".

 

פרשת "היד של תיירי הנרי". פיפ"א, הודיעה כי תתכנס בקרוב לישיבה מיוחדת בנושא המשחק הבעייתי, שהעלה את נבחרת צרפת למונדיאל על חשבון האירים. פיפ"א, שהודיעה, רשמית כי אין בכוונתה להורות על משחק חוזר בין הנבחרת, הודיעה כי בכוונתה לכנס ישיבה על מנת לדון בכל מה שקשור למשחק הבעייתי, כולל באופציה להוסיף שופטים במשחקי כדורגל, בלי קשר לשימוש או לא בהילוכים חוזרים מהטלוויזיה. כמו כן, פיפ"א תדון גם באירועי האלימות סביב המשחקים בין מצרים לאלג'יריה. בשני המקרים אין שום סיכוי כי תחזור בה מהחלטתה המקורית לא לקיים משחקים חוזרים בין הנבחרות.

 

פרסים כספיים בסך 40,000 דולר יוענקו למנצחים ב"טור דה ישראל". מארגני הטור דה ישראל הראשון, שייערך מה-7 במארס עד ה-11 במרץ ואורכו כ-768 קילומטר ציינו כי סכום זה יחולק בין המנצחים בתשע הקטגוריות של המירוץ.

 

מועדונים מליגת הכדורגל השנייה בארצות הברית (USL) יקימו ליגה באפריל הבא. כך הודיעו מארגני הליגה החדשה שתקרא NASL - North American Soccer league. השם הוא זהה לשם של ליגת הכדורגל המקצועית הראשונה שהוקמה בארה"ב ובין 1968 ל-1984 שיחקו בשורותיה שחקנים כגון פרנץ בקנבאור, פלה ויוהן קרויף.

 

התאחדות הכדורגל של ניו זילנד (NZF) הודיעה היום שתשקיע 10 מיליון דולר ניו זילנדים (7.27 מיליון דולר) בתוכנית אימון מיוחדת להורים לילדים שמשחקים כדורגל במטרה. מטרת התוכנית להכשיר כ-3,500 הורים לאמן בקבוצות ילדים בשכבות 11 עד 13 עד סוף מונדיאל 2010. "אנחנו רוצים רמה מצוינת לאימון ילדים", אמר ג'ון הרדמן, מנהל פיתוח הכדורגל ב-NZF. ניו זילנד העפילה למונדיאל 2010.

 

קטאר, שמעוניינת לארח את מונדיאל 2022, מבטיחה להמציא טכנולוגיה חדשה שמטרתה לקרר את אצטדיוני הכדורגל במהלך משחק. כך אמר חאסן על תאוודי, יו"ר וועדת ההצעה של קטאר. "הולך להיות חם אבל לא יותר מדי חם", אמר. "אנחנו מפתחים טכנולוגיה שתאפשר לנו להוריד את החום במהלך יוני ויולי". טמפרטורות במדינה המדברית במפרץ הפרסי מגיעות מדי יום ליותר מ-40 מעלות במהלך חודשי הקיץ – החודשים בהם המונדיאל משוחק. על תאוודי הוסיף כי הוא מאמין שגודל המדינה (11.437 קמ"ר) הוא יתרון ולא חסרון. "אנשים יוכלו להישאר לאורך הטורניר שלהם בעיר אחת – לנסוע לראות משחק ולחזור למלון שלהם מבלי לדאוג".

 

ממשלת קזחסטן הודיעה שתמשיך לתמוך בקבוצת האופניים אסטנה. הממשלה תעביר 22 מיליון דולר לקבוצה איתה לקח הספרדי אלברטו קונטאדור את הטור דה פראנס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x