$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: איסטנבול רוצה את האולימפיאדה

וגם: בארי רוצה לארח את אולימפיאדת 2020; לונדון 2012 תכניס 400 מיליון ליש"ט ממכירת כרטיסים; נייקי מחזקת את הקשרים עם הספורט האמריקאי; אדידס מחזקת את הקשרים בסעודיה וחברת פלאפון תשדר את ליגת העל וליגת האלופות

סוכנויות הידיעות 14:3511.11.09
איסטנבול תגיש הצעה לאירוח המשחקים האולימפיים בשנת 2020. כך הודיע מחמט אטאליי, יועץ הספורט של ממשלת טורקיה. הטורקים הגישו הצעות התחלתיות לאירוח האולימפיאדה ב-2000, 2004 ו-2012, אמר אטאליי אבל החליטו להימנע מלהגיש בקשה לאירוח ב-2016 כדי להגיש הצעה רצינית ומושקעת
יותר בלמשחקים ב-2020. "יש לנו היסטוריה, תרבות ואת הניסיון הניהולי", אמר אטאליי.

 

עדיין בנושא אולימפיאדת 2020. בארי האיטלקית הודיעה שהיא מעוניינת להגיש הצעה לאולימפיאדה גם. קייפ טאון, דרבן ויוהנסבורג מדרום אפריקה מעוניינות גם הן במשחקים, וכך גם בודפשט בהונגריה, בוסאן מדרום קוריאה וקטאר. הירושימה ונגאסקי הביעו עניין בהצעה משותפת, ובטוקיו שוקלים עדיין אם להגיש הצעה.

 

פול דייטון, מנכ"ל הוועדה המארגנת של לונדון 2012 (LOCOG), אמר שהמשחקים האולימפיים בבריטניה עשויים להרוויח עד 400 מיליון ליש"ט ממכירת כרטיסים. דייטון הוסיף גם שמטרת ההכנסות מכספי ספונסרשיפ עומדת על 600-700 מיליון ליש"ט.

 

נייקי האריכה את חוזה חסות הלבוש עם נבחרות הכדורסל של ארצות הברית בארבע שנים. ההסכם החדש עם USA Basketball שווה 16 מיליון דולר ולפיו ילבשו נבחרות הכדורסל של ארה"ב רק את מדי חברת הביגוד האמריקאית.

 

חברת פלאפון תשדר את ליגת העל, ליגת האלופות, ליגת הכדורגל של ספרד ואת משחקי מכבי תל אביב ביורוליג, לאחר שרכשה את זכויות השידור הסלולאריות לעונה זו מערוץ הספורט. לא נחשפו פרטים פיננסים של העסקה, במסגרתה יעביר ערוץ הספורט לפלאפון שני ערוצים בשידורים ישירים. בנוסף מעבירה פלאפון תכני ספורט נוספים כגון הליגה האירופאית בכדורגל – כולל הפועל תל אביב, ליגת העל בכדורסל, הליגה האנגלית וכן שידור תקצירי NBA בערוץ ESPN – כולל משחקים עם עמרי כספי.

 

מכונית המרוץ של מייקל שומאכר מעונת הזכייה שלו באליפות העולם ב-1994 מוצעת למכירה באתר המכירות הפומבית eBay. המכונית של קבוצת בנטון בה נהג שומאכר מצויה במצב טוב לפי המוכרים. המחיר עלה כבר ל-2.6 מיליון יורו. על המכונית – בנטון B194 – התקבלו הצעות מ-200 גורמים. כיום היא נמצאת בטורונטו ועלות המשלוח עומדת על כ-10 אלף יורו.

 

אדידס חתמה על הסכם חסות לבוש עם מועדון הספורט הסעודי אל-אהלי. ההסכם לשלוש שנים שווה 3 מיליון דולר ולפיו תלביש החברה את כל קבוצות הספורט של המועדון.

 

פירמת הייעוץ Pmplegacy חתמה על הסכם תמיכה בהצעה של אנגליה לארח את מונדיאל 2018. לפי ההסכם, בשווי 1 מיליון ליש"ט, תסייע החברה בבחירת הערים המארחות למונדיאל ב-2018. זהו ההסכם השני שחותמת ועדת ההצעה של מונדיאל 2018 אחר ההסכם עם PWC.

 

מייקל ויק, כוכב הפוטבול שהושעה מהמשחק ונכנס לכלא בעקבות התעללות בבעלי חיים, יכול לשמור את הבונוסים בסך 16 מיליון דולר שקיבל מקבוצתו לשעבר אטלנטה פאלקונס. לפי בית המשפט אי אפשר לקחת ממייקל ויק את הבונוסים שהרוויח לפני הרשעתו. הכנסותיו מהחוזה שלו ב-NFL הוחרמו על ידי בית המשפט. כיום, לאחר שיצא מהכלא, הוא מוחתם על חוזה בשווי 1.6 מיליון דולר בעונה עם פילדלפיה איגלז. יש לו אופציה לעונה שנייה עם משכורת של 5.2 מיליון דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x