$
עסקי ספורט

4 הבטחות לעונת ה-NBA שהחלה

ישראלי בחמישייה, עונה היסטורית 2x וסיום קללה של 33 שנים. מה מבטיחה לנו עונת ה־NBA החדשה ומה היא תקיים

אסף רותם 09:2803.11.09

ראשיד הבטיח

 

ההבטחה: הסלטיקס ישוו או ישברו את שיא הניצחונות לעונה – 72 – שמוחזק על ידי הבולס של מייקל ג'ורדן האלוהי.

גארנט וריי אלן. ראשיד יעזור גארנט וריי אלן. ראשיד יעזור צילום: אי פי אי

 

מי הבטיח: ראשיד וואלאס, הסנטר החדש שהסלטיקס הביאו, כדי שייתן להם קשיחות וניסיון מהספסל. וואלאס, בן ה־35, מקבל 5.8 מיליון דולר העונה בשביל להשלים את שלושת הסופרסטארים המזדקנים, שלקחו לפני שנתיים אליפות – קווין גארנט, ריי אלן ופול פירס.

 

למה כן: כי לפני שנה, אותה סלטיקס, עם פחות כישרון ממה שיש לה היום, ניצחה 19 משחקים ברציפות לפני האולסטאר ונחשבה למועמדת המובילה לשחזר את האליפות מהעונה הקודמת. ואז קווין גארנט נפצע. זה נכון שגארנט, שמשתכר את אחת המשכורות הגבוהות בליגה, 16.4 מיליון דולר בעונה, איננו משחק ב־100% שלו עדיין — אבל זה עדיין אחד השחקנים הטובים ביותר, ולא פחות חשוב, הקבוצתיים ביותר.

 

למה לא: כי 73 ניצחונות זה קשה מאוד בעונה כה ארוכה. זה אומר לא להפסיד לאף קבוצה קיקיונית בשום מקרה. וזה לא יקרה.

 

מה בינתיים: פתיחה של ארבעה ניצחונות היא צעד מצוין בדרך. עכשיו צריך רק עוד 69.

 

אלוהים אכזר

 

ההבטחה: הקליפרס יגיעו לפלייאוף.

 

מי הבטיח: עיתונאי ספורט שראו את הקבוצה בטרום העונה.

 

למה כן: בלייק גריפין. הרוקי של הקבוצה, שנבחר בבחירה הראשונה בדראפט, נראה כמו אחד הרוקיז הכי מפחידים שראינו מאז המחזור של לברון ג'יימס. הוא פאוור פורוורד חזק, אתלטי, שלא נרתע ממגע, חובב ריבאונדים והטבעות — כל מה שהייתם רוצים לראות. והוא מוקף בסדרת שחקנים מוכשרים עם מאמן סביר – מייק דאנליבי.

 

למה לא: הנה מה שכתב ביל סימונס, אחד המומחים הכי גדולים של הספורט, בעקבות הדראפט, במכתב פתוח לגריפין. "ברח. פשוט תתחיל לברוח. ברח למען חייך. לך לשחק ביוון, או בספרד, או בכל מקום אחר... הסיכויים מראים באופן חד־משמעי שמשהו רע יקרה לך אם לא תעזוב. הקליפרס מקוללים. הם מקוללים כבר 33 שנים ברציפות".

 

סימונס ריכז את "ההיסטוריה־שלא־תיאמן־של־לוזריות־שאין־שנייה־לה־על־כדור־הארץ", של הקליפרס. והנה הסיכום: 5 פציעות ברכיים שהובילו לדעיכת הקריירה (שון ליווינגסטון, דני מאנינג, רון הארפר, דרק סמית, נורם ניקסון). 1 פציעת גב מסיימת קריירה (מארק ג'ונסון). 1 פציעת גב משנה קריירה (לוי ווט). 3 גידי אכילס קרועים ומחסלי עונה (אלטון בראנד, טייני ארצ'יבאלד, נורם ניקסון). פגם לב מסכן חיים (טרי קאמינגס) ושברי לחץ מרובים (ביל וולטון). כל אחת מהפציעות האלה קרתה לאחד משלושת השחקנים הטובים בקבוצה.

 

אגב, גריפין הטביע בעוצמה אדירה במשחק טרום העונה האחרון, ובעוד כל האוהדים המוכים של הקליפרס מחליפים מבטים השואלים את עצמם האם זה אמיתי, הוא נחת וברכו נכנעה.

 

מאזן ביניים: שבר מאמץ בברך ושישה שבועות מחוץ לקווים. מאזן של אפס ניצחונות וארבעה הפסדים. שחקני קבוצה נראים כלא מאמינים שהם בדרך לעונה נוספת של שיברון לב. כמה פעמים אלוהים יכול להתאכזר לקבוצה אחת? כמה?!

 

 

אלוהים הבטיח

 

ההבטחה: עמרי כספי לחמישייה.

 

מי הבטיח: אלוהים, כנספח ללוחות הברית.

 

למה כן: כי כספי הוא הכדורסלן הטוב ביותר שאי פעם יצא מכאן, ומבלי לגרוע מרוני רוזנטל. הוא קשוח, הוא לומד, והוא נחוש. והוא משחק בקבוצה איומה ונוראה, אבל אחת שיש לה שני שחקנים בעלי פוטנציאל אול סטאר — ג'ייסון תומפסון וקווין מרטין.

 

למה לא: כי עוד יש לו מה ללמוד לגבי הקצב, ולקבל בצניעות את השיעורים שילמד מטובי השחקנים בעולם. וכי ייתכן שמאמנו מאמין שתומפסון עדיין יושב לו על הבלטה.

 

מה בינתיים: פתיחה טובה של העונה, אבל לא נראה שהחמישייה בהישג יד.

 

הוציאו חוזה

 

ההבטחה: העונה הכי טובה בהיסטוריה של הסופרסטארים הגדולים בהיסטוריה.

 

מי הבטיח: החמדנות של הסוכנים ושל השחקנים ושל העולם כולו.

 

למה כן: כי אלו הם האתלטים הכי טובים שאי פעם עלו לפרקט. וכי הבונוס כאן הוא כ־20 מיליון דולר לעונה בשכר מובטח ועוד לפחות 10 מיליון דולר בחסויות. תזכורת: בסוף העונה מסתיימים חוזיהם של לברון ג'יימס, דוויין וויד וכריס בוש, ועוד כמה סופרסטארים. בגלל ההכנסות היורדות של הליגה (הקומישינר דיוויד סטרן העריך כי תחול ירידה של 2.5%–5% השנה בהכנסות) גם תקרת השכר תרד בקצב דומה ל־50 עד 53 מיליון דולר לקבוצה.

 

ועם כל החוזים שמסתיימים השנה, הנה היכן שהכי כדאי לנחות: בניו ג'רזי, שתעבור לניו יורק עוד שנתיים (עם אוליגרך כבעלים), יהיה מקום תחת תקרת השכר של 21.3 עד 24.9 מיליון דולר. לניו יורק ניקס, השנייה ברשימה, יתפנו בין 19.8 מיליון דולר ל־23.4 מיליון דולר. ולמיאמי יהיו בין 14.9 מיליון דולר ל־ 18.5מיליון דולר לזרוק על שחקן בודד.

זה המון כסף. ולכן זו תהיה העונה הכי טובה של השחקנים הכי טובים.

 

למה לא: כי לפעמים כשהלחץ ל"עונת חוזה" גדול מדי, התוצאות נשחקות, ושחקן, גם סופרסטאר, עשוי להיקלע לספירלה של לחץ־כישלון־לחץ.

 

מה בינתיים: עזבו בינתיים, זה לא יקרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x