$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: הפציעה של רונלדו עולה לריאל מדריד 2 מיליון יורו בחודש

וגם: באנגליה לא יודעים מיהם הבעלים החדשים של ברמינגהאם סיטי; פיפ"א תאשר לסלטיק ולריינג'רס לעבור לפרמיירליג; אורנג' רכשה את זכויות השידור הסלולאריות של הרולאן גארוס ומה יש לאיגוד השחקנים נגד החוזה החדש של ליאונל מסי?

סוכנויות הידיעות 14:0113.10.09

יומון הספורט הספרדי "מארקה" מדווח היום שפציעתו של כריסטיאנו רונלדו עולה לריאל מדריד 2 מיליון יורו. היומון חישב כי העלות של רונלדו, שנפצע במשחקה של נבחרת פורטוגל מוקדמות המונדיאל וייעדר כחודש, עומדת על 3.8 מיליון יורו בחודש, שבגלל פציעתו אינם מנוצלים. עם זאת, בגלל פוליסת הביטוח שעשתה הקבוצה על רגליו של רונלדו, תאלץ ריאל מדריד לשלם מקופת המועדון רק 2 מיליון יורו לכוכב הפורטוגלי.

  

בפרמיירליג עדיין תוהים מי עומד מאחורי רכישת ברמינגהאם סיטי. קרסון יאונג, המיליארדר מהונג קונג, הוא היו"ר של קבוצת Grandtop International, שעל שמה התבצעה הרכישה, אולם הוא מחזיק ב-16% בלבד מהחברה. ישנם מנהלים נוספים לחברה, ביניהם שחקני הכדורגל לשעבר כריסטיאן קרמבו הצרפתי וסטיב מקמנמן האנגלי. לפי הערכות באנגליה, יקבל המאמן של הקבוצה, אלכס מקליש, 15 מיליון ליש"ט כדי להשקיע בקבוצה במהלך חלון העברות בינואר.

 

ליגת ההוקי קרח של צפון אמריקה (NHL) חתמה על הסכם חסות עם חברת השכרת הרכב - Enterprise Rent-A-Car. לפי ההסכם ששוויו 12 מיליון דולר לאורך 3 שנים, תפרסם החברה בכל משחק של ה-NHL.

 

חברת הטלקומוניקציה אורנג' רכשה את זכויות השידור הסלולאריות של אליפות צרפת הפתוחה בטניס, הרולן גארוס. ההסכם לארבע שנים שווה 8 מיליון יורו, כאשר לאורנג' תהיה בלעדיות לתוכן הסלולארי מהטורניר. פדרציית הטניס של צרפת מקווה לחתום בקרוב על הסכמי זכויות שידור בשווי של 16.5 מיליון יורו לארבע שנים – עלייה של 3.5 מיליון יורו מההסכם האחרון.

 

הזרוע השיווקית של הבונדסליגה, DFL Sports Enterprises, הכפילה את הסכום שקיבלה ממכירת זכויות השידור של הליגה הגרמנית הבכירה בכדורגל בחו"ל. DFL Sports Enterprises מכרה את זכויות השידור ב-35 מיליון יורו בעונה לגופים משדרים מחוץ לגרמניה – עלייה ניכרת מהעונה שעברה שהכניסה רק 18 מיליון יורו מזכויות השידור בחו"ל.

 

פיפ"א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית, הודיע כי ככל הנראה תאפשר לקבוצות הסקוטיות גלזגו ריינג'רס וגלזגו סלטיק לעבור לשחק בפרמיירליג, ליגת הכדורגל הבכירה באנגליה. ברייג'רס ובסלטיק מעוניינים לעבור לשחק בפרמיירליג ודובר פיפ"א אמר כי הגוף לא קיבל בקשה רשמית אבל זה יהיה אפשרי מבחינה חוקית.

 

לגה קאלצ'יו, הגוף שמנהל את ליגות הכדורגל המקצועיות של איטליה, תוציא מכרז למכירת זכויות השידור מחוץ לאיטליה דרך סוכנות שיווק הספורט Infront. שני הגופים לא שמו מחיר מינימום לכניסה למכרז אבל יחפשו רוכש לזכויות השידור לשש שנים מעונת 2010/11. הגוף שמעוניין לרכוש את הזכויות יצטרך להבטיח לשדר שני משחקי סריה A בסיבוב ותוכנית מגזין של הליגה.

 

FifaPro, איגוד השחקנים של פיפ"א, מתח ביקורת על החוזה החדש של ליונל מסי. האיגוד לא מרוצה מכך שהחוזה הוא לאורך 6 שנים ויש בו סעיף שחרור האסטרונומי שעומד על 250 מיליון יורו. "על פי התקנות שנתקבלו ב-2001, טווח חוזה חייב לעמוד על בין שנה לחמש שנים", הסביר פיליפ פיאה, נשיא האיגוד. "זה לא הולם את תקנות פיפ"א. יש סעיפים שנוגעים לנושא הזה, אבל באף אחד מהם לא מדובר על סכומים כאלה. כתבתי לפיפ"א וטרם קיבלתי תשובה".

 

משרד הספורט ישקיע כ-200 אלף שקל בהקמת פארק אולימפי ובו מסלול רכיבת סוסים אולימפית ומסלול אולימפי לאופני BMX. הפרק ייבנה בגליל התחתון בסמוך לבית הספר כדורי ויהווה מוקד משיכה ארצי בתחום רכיבת הסוסים. במקום שישתרע על פני כ-170 דונם גם יפעלו מתחמי רכיבה טיפולית ורכיבה בסגנון מערבי. ההחלטה להשקיע בהקמת הפארק התקבלה לאחר פגישה שהתקיימה באחרונה בין אנשי המועצה האזורית הגליל התחתון, בראשות מוטי דותן, לשרה לימור לבנת ובכירי מנהל הספורט. במשרד הוחלט להשקיע בשנה הקרובה יותר מ-200 אלף שקל שיממנו בעיקר את תכנון הפארק. בפרויקט ייקח חלק גם המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד החקלאות ובשבועות הקרובים צפויים משרדי ממשלה נוספים להצטרף למימון. סך עלות התכנון עומדת על כמיליון וחצי שקלים והקמת הפארק כולו נאמדת בכ-40 מיליון שקל. בניית הפארק תחל ב-2010 והוא צפוי להתחיל לפעול כבר ב-2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x